Previous slide
Next slide

Sprawdź jak dziecko sygnalizuje brak oparcia pod nogami?

dziecko kopie w fotel
kopie w oparcie fotela
dziecko krzyżuje nogi w samochodzie
krzyżuje nogi
dziecko w samochodzie-nogi oparte o zagłówek
szuka oparcia dla stóp
dziecko w samochodzie jest-niespokojne
jest niespokojne

Jak Twoje dziecko zachowuje się w samochodzie, gdy siedzi w foteliku przodem do kierunku jazdy z wiszącymi nogami? Czy widzisz, że już po kilkunastu minutach zaczyna się wiercić, zdejmować obuwie, podciągać lub krzyżować nogi? Bardzo możliwe, że tak jak większość dzieci kopie w przedni fotel albo zapiera się o niego butami. A może bywa marudne, uskarża się na bolesność nóg lub pleców? Sygnalizuje cierpnięcie albo drętwienie kończyn? Jako rodzic prawdopodobnie dostrzegasz takie symptomy.  Ale czy domyślasz się, dlaczego dzieci zachowują się w trakcie jazdy w taki sposób. Co sprawia, że wiercą się przez całą drogę? Najczęściej próbują w ten sposób zwrócić Twoją uwagę na dyskomfort jaki odczuwają. 

Czy Twoje dziecko podróżuje wygodnie?

Czy siedzi
w foteliku prawidłowo?

Dla rodziców, którzy sami nie podróżowali w fotelikach samochodowych, wyjaśnienie źródła problemów jest zaskakujące. Dzieci do około 10 roku życia są zbyt małe, aby samodzielnie oprzeć stopy na podłodze pojazdu. Zwisające luźno nogi, opierające się o krawędzie fotelika lub siedziska, narażone są na nieustanny ucisk, który jest przyczyną zaburzeń  krążenia krwi i limfy. W konsekwencji prowadzi to do mrowienia i cierpnięcia nóg. Wywołane ciężarem własnym i siłą grawitacji obciążenie kończyn objawia się nieprzyjemną tkliwością w kolanach i mięśniach. W takiej sytuacji dziecku w foteliku jest po prostu niewygodnie. Instynktownie szuka ono okazji do poprawy niekomfortowej pozycji w aucie. Niestety obniża w ten sposób parametry swojego bezpieczeństwa w razie nawet drobnej stłuczki. Pamiętaj, że fotelik samochodowy skutecznie ochroni Twoje dziecko, ale tylko wtedy, gdy utrzyma ono prawidłową pozycję siedzącą w czasie jazdy. 

Podnóżek samochodowy dla dzieci | KneeGuardKids

Zobacz jak brak podparcia nóg podczas jazdy w foteliku samochodowym powoduje uczucie dyskomfortu i drętwienie kończyn.

Zamontuj regulowany podnóżek KneeGuardKids w aucie i błyskawicznie wyeliminuj ten problem!

KneeGuardKids

Akcesorium nr 1 do fotelików samochodowych

Powiedz STOP zwisającym nogom w aucie! Odkryj bezpieczny podnóżek do fotelików samochodowych, który w innowacyjny sposób wspiera nogi i kolana małych pasażerów. Zapewnij dziecięcym stopom pewny punkt podparcia aż do 10 roku życia. KneeGuardKids skutecznie redukuje napięcie mięśni kończyn dolnych oraz odciąża stawy, zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży. Jest niezastąpiony przy codziennym poruszaniu się z dzieckiem po mieście, gdy często stoimy w korkach. Podnóżek pomaga utrzymać prawidłową i bezpieczną pozycję ciała w trakcie jazdy, a dzieci go wprost uwielbiają. Dzięki niemu wreszcie podróżują wygodnie i radośnie jak dorośli, którzy dosięgają nogami do podłogi. KneeGuardKids gwarantuje dzieciom komfort podróży jakiego nigdy wcześniej nie znały. 

Test zderzeniowy | KneeGuardKids

Prawidłowa pozycja wyjściowa w chwili wypadku jest kluczowa dla bezpieczeństwa dziecka. Tylko w takiej pozycji fotelik ma szanse ochronić małego pasażera! Podnóżek Knee Guard Kids dba o to, by Twoje dziecko siedziało wygodnie, poprawnie i bezpiecznie w aucie, bez względu na dystans do pokonania.

Opinie ekspertów o KneeGuardKids

Nagrody dla KneeGuardKids

Kiedy potrzebny jest podnóżek KneeGuardKids

Niewygodnie zwisające nogi

Ta pozycja jest wyjątkowo niekorzystna dla zdrowia Twojego dziecka. Nieustanny ucisk na kończyny, spowodowany ciężarem własnym oraz grawitacją, wywołuje problemy z krążeniem krwi, drętwienie i ból nóg. Dzieci często kopią w oparcie przedniego fotela, aby zmniejszyć napięcie mięśni. Co gorsze, szukając relaksu dla kończyn, zapierają je o różne elementy wnętrza, czym narażają się na bardzo poważne obrażenia w razie wypadku. Bardzo łatwo jest przeoczyć lub niewłaściwie zinterpretować sygnały wysyłane przez dziecko świadczące o dyskomforcie w foteliku samochodowym. Dla dobra dziecka nie bagatelizuj ich. Fizjologicznie prawidłowa pozycja siedząca, to taka w której nogi mają oparcie.

dziewczynka w aucie opierająca nogi o podnóżek KneeGuardKids

Komfortowo wsparte nogi

Podnóżek KneeGuardKids to idealne uzupełnienie fotelika samochodowego, które można indywidualnie dopasować do długości nóg dziecka. Podnóżek, jako podstawka pod nogi optymalnie wspiera nóżki dzieci już od 2 roku życia aż do 10 lat - rośnie razem z nimi. Pasuje do prawie każdego fotelika dziecięcego ustawionego przodem do kierunku jazdy. Dziecko mając pod stopami stabilny punkt podparcia, samo decyduje, kiedy zmieni kąt ułożenia nóg. Co najważniejsze, znacznie dłużej zachowa bezpieczną pozycję w foteliku samochodowym, bo trzymając nogi na podnóżku niweluje źródło dyskomfortu. Tkliwość w udach, kolanach, łydkach, stopach oraz w kręgosłupie znika raz na zawsze!

Galeria produktu​

Opinie o produkcie | KneeGuardKids

Monika
21 sierpień 2022
Czytaj więcej
Po zmianie zachowania na spokojniejsze w czasie jazdy samochodem wnioskuję, iż synkowi jest wygodniej z podnóżkiem. Skończyło się kopanie w oparcie mojego fotela! Polecam podnóżek do auta KneeGuardKids. Mama 4-latka.
Agnieszka
27 grudzień 2022
Czytaj więcej
Najlepszy zakup do fotelika. Podnóżek fantastycznie sprawdził się w trakcie wyjazdu na święta. Jeszcze nigdy 400 km nie minęło tak miło. Syn nawet nie zapytał czy daleko jeszcze!
Damian
8 czerwiec 2022
Czytaj więcej
Córka narzekała na cierpnięcie nóg podczas jazdy autem. Pod łydkami robiły jej się czerwone ślady od ucisku o fotelik. Długo nie mogłem znaleźć dobrego rozwiązania. Odkąd mamy podest pod stopami w aucie - przestały jej cierpnąć nogi i wyraźniej jeździ jej się lepiej. Sama kiedy chce zmienia kąt ich ułożenia na podstawce. To zaskakujące jak brak podparcia negatywnie oddziałuje na dziecko. Polecam Knee guard kids. U nas sprawdza się świetnie!
Marta
14 luty 2023
Czytaj więcej
Super sprawa. Kupiłam podnóżek dla 6 letniej córki i jest nim zachwycona. Od kiedy jeździmy z podartymi nóżkami na podstawce do auta, to zniknęło mrowienie i drętwienie w kończynach. Szkoda, że nie kupiłam wcześniej.
Anna
7 marzec 2023
Czytaj więcej
Należę do niskich i wiem jaki to koszmar, gdy nogi drętwieją, dlatego gdy tylko zmieniliśmy fotelik z tyłem na przód bez wahania kupiliśmy podnóżek KneeGuard Kids. To powinno być obowiązkowe wyposażenie każdego fotelika przodem. Jestem mega zadowolona. Funkcja regulacji kąta pochylenia jest fantastyczna. Polecam innym rodzicom.
Poprzedni
Następny

KneeGuardKids 4 to najbardziej zaawansowany podnóżek do auta przeznaczony dla dzieci 2-10 lat podróżujących w fotelikach przodem do kierunku jazdy bez nogi wspornikowej. Nasz nowy podnóżek w pełni zwiększa komfort i pomaga utrzymać prawidłową oraz bezpieczną pozycję siedzącą dziecka, zapewniając stabilne i solidne podparcie dla jego stóp. Podnóżek można zamontować w każdym samochodzie z systemem Isofix lub bez niego.

KneeGuardKids 3 to podnóżek do auta przeznaczony dla dzieci 2-9 lat podróżujących w fotelikach przodem do kierunku jazdy bez nogi wspornikowej, który optymalnie zwiększa komfort dzieci, zapewniając stabilne i solidne podparcie dla ich stóp. Podnóżek można zamontować w każdym samochodzie z systemem Isofix lub bez niego.