Pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.
Jeśli masz inne pytanie napisz to nas maila info@kneeguardkids.pl

Jaka jest prawidłowa pozycja siedząca?
Zgodnie z zasadami fizjologi, prowidłowa pozycja siedząca to taka, w której nogi oparte są na podłożu. Każdy fizjoterapeuta potwierdzi, że brak podpory pod stopami jest niekorzystny dla zdrowia dziecka, jak również dla osób dorosłych.
Jak ciało dziecka reaguje na brak podparcia pod nogami?
Brak podparcia pod nogami w foteliku samochodowym wpływa niekorzystnie na psychomotorykę dziecka. Najczęstszy objaw to zaburzenie krążenia krwi i limfy w kończynach oraz towarzyszący temu wzrost napięcia mięśniowego. Mrowienie albo drętwienie nóg to ich konsekwencja. Dzieci często odczuwają także niepewność i niepokój związany z przeciążeniami w trakcie manewru hamowania - mają wrażenie, że spadną w dół. Nagłe szarpnięcia wzmacniają te odczucia.
Do jakich fotelików pasuje podnóżek?
Podnóżek KneeGuardKids3 pasuje praktycznie do wszystkich fotelików samochodowych montowanych przodem do kierunku jazdy. Nie może być używany z bazami pod foteliki wyposażonymi w dodatkową podpórkę.
Jak zamocować podnóżek w aucie?
Podnóżek KneeGuardKids3 można mocować zarówno do pojazdów wyposażonych w system ISOFIX, jak i bez niego. W obu przypadkach mocowanie jest równie stabilne. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas wideo instrukcją, w której znajdują się szczegóły montażu.
Czy podnóżek przeszkadza dziecku w zajęciu miejsca w aucie?
Podnóżek nie przeszkadza dziecku w zajęciu miejsca w aucie. Wręcz przeciwnie, dziecko ma ułatwione zadanie - może się na podnóżku wesprzeć by zająć prawidłową pozycję w foteliku. Z uwagi na maksymalne obciążenie do 30 kg, nie zalecamy stawania, podskakiwania na podnóżku. Wsiadanie do auta można zobaczyć na filmie 1 lub filmie 2.
Czy KneeGuardKids może pomóc przy chorobie lokomocyjnej?
W przypadku, gdy choroba lokomocyjna ma podłoże związane ze stresem, wywoływanym podczas przemieszczania się, wygodne oparcie nóg na podnóżku wpływa na uspokojenie się dziecka. Czuje się ono pewniej mogąc swobodnie oprzeć stopy na stabilnym podparciu. Potwierdzają, to opinie rodziców. Nie były prowadzone w tym kierunku badania, niemniej zastosowanie podnóżka KneeGuardKids zdecydowanie pomoże wykluczyć chorobę lokomocyjną. Gdy objawy ustaną oznaczać to będzie, iż podawanie środków farmakologicznych nie jest dłużej potrzebne.
Czy pozycja dziecka wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego?
Masz świadomość, że w razie nagłego hamowania Twoje dziecko może doznać groźnych obrażeń, gdy siedzi w foteliku nieprawidłowo. Odrywasz się wówczas od kierownicy, aby skorygować ułożenie dziecka. Niestety, takie zachowanie może dekoncentrować Cię jako kierowcę i odwracać uwagę od pewnej i bezpiecznej jazdy! Podnóżek niweluje źródło problemu. Nogi dziecka już mu nie doskwierają. A Ty jako kierowca nie masz powodu do rozproszenia.
Jak dobrać ustawienie podnóżka do długości nóg dziecka?
Stosując podnóżek KneeGuardKids3 dążymy do niwelacji ucisku pod udami dziecka. Zatem ustawienie wysokości położenia podestu należy dobrać tak, by nogi w okolicy podudzi nie spoczywały na krawędzi fotelika samochodowego. W przypadku, gdy stopy nie opierają się całą płaszczyzną o podest zalecamy dodatkowo dopasować kąt podparcia. Szczegóły montażu i regulacji można obejrzeć w wideo instrukcji.
Od jakiego wieku dziecka można używać podnóżka?
Ogromną zaletą podnóżka KneeGuardKids3 jest jego szeroki zakres regulacji, dzięki któremu rośnie on wraz z dzieckiem. Może być używany przez dzieci już od 2 roku życia aż do 9-10 lat. Im wcześniej zacznie być używany, tym w większym stopniu można go wykorzystać.
Czy jest instrukcja montażu?
Dla wygody naszych Klientów przygotowaliśmy dwie wersje instrukcji montażu. Wersję standardową w pliku pfd. Wideo instrukcja do zobaczenia jest tutaj.
Co zrobić, gdy nogi dziecka nie dosięgają do podnóżka?
Dla dzieci w wieku do 3 lat, podest na stopy powinien być montowany nad płytą mocującą. Wiek dziecka jest podany orientacyjnie. Decyduje wzrost dziecka. Postępując zgodnie z wideo instrukcją można regulować wysokością w zakresie 38 cm.
Czy podnóżek posiada certyfikat lub był testowany?
Podnóżek KneeGuardKids3 posiada certyfikat wydany przez TÜV Nord.Podnóżek KneeGuardKids3 przeszedł także testy zderzeniowe wykonane przez amerykańską organizację zajmującą się badaniem wypadków - National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA), wg standardu FMVSS nr 213 "System przytrzymujący dla dzieci”.W teście zderzeniowym widać, że KneeGuardKids3 pozostaje na miejscu w trakcie symulacji.
Czy podnóżek jest stabilny?
Podnóżek KneeGuardKids3 montowany jest między fotelikiem samochodowym a siedzeniem pojazdu, zapewniając stabilne połączenie. Dodatkowo centralne położenie ułatwia dzieciom wygodne ułożenie stóp na platformie.
Czy na podnóżek jest gwarancja?
Na terenie Polski zakup podnóżka KneeGuardKids3 podlega 24-miesięcznej gwarancji. Produkt został zaprojektowany jako podnóżek do fotelika samochodowego i powinien być używany zgodnie z przeznaczeniem. Nie należy używać go jako spocznika.
Jak czyścić podnóżek?
W przypadku zabrudzenia podnóżek należy wyczyścić używając delikatnego detergentu, a następnie wytrzeć do sucha ręcznikiem papierowym albo miękką ściereczką. Nie należy stosować żadnych silnych środków czyszczących (np. rozpuszczalników).Spod podeszwy butów mogą do elementów podnóżka dostać się ziarna piasku lub inne zanieczyszczenia, które mogą utrudniać regulację ustawień. Zalecamy usuwanie zabrudzeń aby ograniczyć powstanie rys na wsporniku podczas zmiany wysokości. Ewentualne zarysowania nie wpływają na właściwości użytkowe produktu.
Czy podnóżek można przenosić między samochodami?
Podnóżek KneeGuardKids można przenosić między samochodami tak samo jak fotelik. Demontaż w aucie jest intuicyjny, nie trzeba rozłączać poszczególnych elementów. Wystarczy wypiąć karabińczyki z ISOFIX albo klipsy montażowe spomiędzy szczeliny między siedziskiem a oparciem fotela samochodowego. Następnie przenieść do innego auta. Zachęcamy do zapoznania się z wideo instrukcją.

Zapewnij Twojemu dziecku wygodną i bezpieczną podróż autem!

Zamów online z bezpłatną dostawą lub sprawdź listę sklepów.

Podnóżek dziecięcy do samochodu KneeGuardKids

329,99 zł