Dlaczego nawet najlepszy fotelik nie zapewnia komfortu małym pasażerom?

dlaczego-dzieciom-cierpna-nogi-w-aucie-podnozek-samochodowy

Temat związany z bezpieczeństwem oraz komfortem przewożenia dzieci w aucie był i jest dla nas bardzo ważny. Wybór odpowiedniego fotelika to nie lada wyzwanie. Obalamy mit, że wszystko co rodzice muszą zrobić, to nabyć fotelik samochodowy z najwyższej półki, aby dzieci czerpały frajdę z jazdy autem tak samo jak dorośli. 

Kopanie w fotel – znasz to? 

Prawdopodobnie żaden z rodziców, dzieci w wieku 2-7 lat, nie miał okazji na własnej skórze doświadczyć podróżowania w foteliku samochodowym! W wirze codziennych spraw nie dostrzegamy sygnałów jakie wysyłają dzieci. Kopanie w fotel kierowcy, zapieranie się o niego nogami, a nawet opieranie stóp o podszybie czy podłokietnik – to właśnie najczęstsze objawy dyskomfortu jaki towarzyszy małym pasażerom. Luźno zwisające nogi dziecka pod wpływem grawitacji powodują problemy z krążeniem krwi, drętwieniem lub mrowieniem stóp i wzrostem napięcia mięśniowego. Dzieci często intuicyjnie szukają sposobów na poprawę ułożenia nóg w czasie jazdy autem. Niestety często przyjmują niepoprawne pozycje narażając się na groźne obrażenia w razie gwałtownego hamowania lub co najgorsze wypadku.

Zwisające nogi

Przyczyną problemów jest brak możliwości wsparcia nóg o podłogę pojazdu. Dzieci do 9 roku życia nie są w stanie wesprzeć ich samodzielnie. Sprzedawcy fotelików samochodowych rekomendują rodzicom zakup egzemplarzy, które idealnie pasują do konkretnego modelu samochodu, by zapewnić najkorzystniejsze parametry ochrony. Coraz częściej zwraca się także uwagę na wyprofilowanie fotelika, twardość siedziska itp. Natomiast prawie nikt nie zastanawia się jak długo dziecko będzie w stanie siedzieć w bezpiecznej pozycji i czy będzie mu wygodnie ze zwisającymi nogami. 

Podnóżek do fotelika 

Nurtował nas ten problem jako rodziców, których dzieci skarżyły się na dyskomfort w czasie jazdy w fotelikach. Nogi spoczywające luźno na krawędzi fotelika były uciskane pod udami. Już po krótkiej chwili pojawiały się symptomy. Znaleźliśmy patent dla własnych dzieci i widząc, że rozwiązaliśmy w ten sposób mankament luźno zwisających nóg, chcemy pomóc także innym dzieciom poczuć frajdę z jazdy samochodem! To właśnie dla nich przeznaczony jest podnóżek KneeGuardKids3!

 

STOP dla luźno zwisających nóg dziecka w foteliku!

 

Życzymy małym pasażerom, a także ich rodzicom, bezpiecznych i komfortowych podróży na krótkich oraz długich dystansach.

 

Zespół KneeGuardKids Polska

 

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek