Podnóżek samochodowy KneeGuardKids – jak ułatwia podróżowanie z dziećmi?

2 marca 2023

podnóżek podparciem kończyn

Podnóżek do auta KneeGuardKids to urządzenie, które znacząco ułatwia podróżowanie z dziećmi – zmniejsza poczucie niewygody i podnosi poziom bezpieczeństwa. Kwestie te są szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób podróżuje samochodami, a wiele rodzin decyduje się na wyjazdy z dziećmi. Dowiedz się, w jaki sposób podnóżek do fotelików samochodowych wpływa na jakość podróżowania z dziećmi oraz ich komfort i bezpieczeństwo.

Wyzwania związane z podróżowaniem z dziećmi

Podróżowanie z dziećmi zawsze wiąże się z pewnymi trudnościami. Niewielka przestrzeń, jaką mają z reguły do dyspozycji w aucie oraz niedogodności i ograniczenia, jakie wynikają z korzystania z fotelików samochodowych, a także potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa dziecka, stanowią wyzwanie dla każdego rodzica.

Wszystko to niestety wpływa także często na zachowanie dzieci, które podczas dłuższych podróży stają się niespokojne i trudno jest im znieść długą jazdę samochodem bez częstych postojów.

podnóżek do auta wspiera nogi dzieci

Podnóżek do fotelików samochodowych KneeGuardKids sposobem na problemy podczas jazdy autem

Podnóżek pod fotelik samochodowy KneeGuardKids został zaprojektowany tak, aby rozwiązać wiele problemów związanych z podróżowaniem z dziećmi. Jego ergonomiczny kształt zapewnia wygodę dla dziecka, gwarantując solidne podparcie stóp i amortyzując drgania i wibracje podczas jazdy.

Brak uczucia dyskomfortu i drętwienia nóg

Niezależnie od dystansu nogi małych podróżników są podparte, co redukuje nadmierne napięcie mięśni kończyn dolnych. Stopy oparte na podstawie podnóżka i lekko uniesione kolana małych pasażerów sprawiają, że uda nie są dociskane do krawędzi fotelika. Dzięki temu przepływ krwi i limfy jest prawidłowy. Podnóżek odciąża nogi dziecka i prowadzi do skutecznej poprawy niekomfortowej pozycji.

Zwiększony poziom bezpieczeństwa dziecka dzięki KneeGuardKids

Z podnóżkiem KneeGuardKids dzieciom jest wygodnie. Nie muszą więc zapierać nóg o oparcie fotela przedniego fotela, krzyżować ich czy ciągle zmieniać pozycję ciała.

Podnosi to także poziom bezpieczeństwa, gdyż w foteliku dziecko powinno siedzieć wyprostowane, z nogami spuszczonymi w dół. Podnóżek pod fotelik samochodowy pomaga dziecku utrzymać bezpieczną pozycję, gdyż ma ono pod stopami stabilny punkt podparcia.

Duży zakres regulacji podnóżka do fotelików samochodowych

Co równie istotne, podnóżek do fotelików samochodowych KneeGuardKids jest regulowany. Umożliwia to dostosowanie go do indywidualnych potrzeb dziecka. Z łatwością dopasujesz więc ustawienie podnóżka do wieku i wzrostu dziecka oraz do długości nóg swojej pociechy. Możesz bowiem regulować zarówno kąt nachylenia podestu pod stopy, jak i jego wysokość.

Warto przy tym wiedzieć, że podczas jazdy samochodem z małym dzieckiem podest podnóżka do auta znajduje się praktycznie na linii fotelika dziecięcego ustawionego przodem do kierunku jazdy. Wraz z wiekiem, wzrostem dziecka i zmianą długości jego nóg masz możliwość opuszczenia podestu w dół.

Dzięki temu podnóżek do fotelików samochodowych optymalnie wspiera nóżki dzieci już od około 15 miesięcy do 9-10 roku życia. Dziecko mając pod stopami stabilny punkt podparcia, samo decyduje, kiedy zmieni kąt ułożenia nóg. Co najważniejsze, dzięki temu zachowuje bezpieczną pozycję w foteliku samochodowym.

podnóżek do auta sposobem na stabilne podparcie kończyn

Montaż podnóżka do auta KneeGuardKids

Ponadto instalacja KneeGuardKids jest łatwa i szybka. Podnóżek posiada bardzo duży zakres regulacji wysokości, który wynosi aż 38 cm, co 0,7 cm. Podnóżek do fotelików samochodowych KneeGuardKids można z powodzeniem zamocować między fotelik samochodowy a siedzenie pojazdu wyposażonego w system ISOFIX, jak również bez niego. Daje on pewny punkt podparcia dzięki solidnej stopie.

Dlaczego warto korzystać z podnóżka do auta KneeGuardKids?

Podnóżek samochodowy KneeGuardKids zapewnia wiele korzyści dla dzieci i rodziców. Dzięki niemu mali pasażerowie podczas jazdy samochodem – w codziennym poruszaniu, jak i w trakcie długich podróży, mają stabilnie podparte nogi i wreszcie podróżują komfortowo.

Reguluje to napięcie mięśni nóg i sprawia, że zwisające luźno nogi nie są już problemem. Komfortowe podparcie nóg powoduje, że uczucie dyskomfortu w postaci drętwienia lub mrowienia jest skutecznie eliminowane. Uda nie są dociskane do krawędzi fotelika, co zapewnia prawidłowe krążenie krwi.

Co równie istotne, podnóżek pomaga zmniejszyć ryzyko urazów w przypadku nagłego hamowania lub kolizji. Dziecko, które ma zapewnione precyzyjne podparcie nóg, nie zapiera ich o przedni fotel, boczne drzwi ani nie krzyżuje nóg. Siedzi natomiast wyprostowane w foteliku. A jak wiemy, chociażby z oglądanych testów zderzeniowych fotelików, tylko taka pozycja umożliwia w razie niebezpiecznej sytuacji na drodze, wyjście z niej bez szwanku.

Z kolei dla rodzica, korzystanie z KneeGuardKids oznacza większy komfort i spokój podczas jazdy. Przekłada się to na dobre samopoczucie i lepszą koncentrację za kierownicą.

Jak zainstalować podnóżek samochodowy KneeGuardKids?

Instalacja podnóżka do auta KneeGuardKids jest bardzo prosta i zajmuje tylko kilka minut.

W przypadku fotelików 9-18 kg

Podnóżek do fotelików samochodowych pasuje do kilku rodzai fotelików skierowanych przodem do kierunku jazdy. W przypadku kategorii wagowej 9-18 należy najpierw zamocować płytę montażową, a następnie podest na stopy.

U mniejszych dzieci, które siedzą podczas jazdy w foteliku, stopy ustawione są z reguły pod kątem ok. 40 stopni. Z tego względu zaleca się dostosowanie odpowiedniego położenia podnóżka poprzez użycie przełącznika kąta nachylenia.

Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji, z łatwością można dopasować ustawienie podnóżka do indywidualnych potrzeb dziecka, by wyeliminować problem ze zwisającymi nogami.

Regulacja położenia wysokości platformy

W przypadku fotelików samochodowych 15 – 36 kg

Podnóżek do fotelika samochodowego 15-36 kg – w tym wypadku montaż także należy rozpocząć od zamocowania podestu na stopy, a następnie płyty montażowej. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że u starszych dzieci stopy zwykle ustawione są w poziomie. Takie właśnie położenie podestu podnóżka będzie dla nich najwygodniejsze.

Wraz ze wzrostem pociechy trzeba stopniowo obniżać położenie podestu wzdłuż nogi wspornikowej, dopasowując go do długości nóg dziecka. Podnóżek posiada bardzo duży zakres regulacji wysokości, który wynosi aż 54 cm, co 0,7 cm.

Warto dodać, że podnóżek można również z łatwością zdjąć i przechowywać w bagażniku samochodu, gdy nie jest potrzebny lub przekładać z auta do auta. Montaż ułatwia polskojęzyczna instrukcja montażu, gwarancja natomiast wynosi 24 miesiące.

Czy podnóżek do fotelików samochodowych pasuje do każdego auta?

Podnóżek do auta KneeGuardKids można stabilnie zamocować między fotelikiem samochodowym a siedzeniem pojazdu wyposażonego w system ISOFIX, jak również bez niego.

Podnóżek można zamontować w każdym pojeździe, o ile przestrzeń za przednim fotelem wynosi minimum 22 cm. Jedynie należy mieć świadomość, że podnóżek jest kompatybilny z wszystkimi fotelikami skierowanymi przodem do kierunku jazdy, bez nogi wspornikowej.

podnóżek do auta w każdym samochodzie

Najczęściej zadawane pytania o KneeGuardKids

Jak podnóżek do auta KneeGuardKids wpływa na bezpieczeństwo dziecka podczas podróży?

Podnóżek pomaga zminimalizować ryzyko urazów w przypadku nagłego hamowania lub kolizji, poprzez precyzyjne podparcie nóg co do centymetra. Dzięki temu mały pasażer siedzi prawidłowo, nie zapiera nóg o oparcie przedniego fotela, a rodzic ma większą kontrolę nad pozycją jego ciała.

Czy podnóżek do aut KneeGuardKids jest kompatybilny ze wszystkimi modelami samochodów?

Tak, podnóżek jest kompatybilny ze wszystkimi modelami samochodów. Trzeba pamiętać jedynie, że nie można go zamontować do fotelika wyposażonego w podpórkę. Z całą pewnością z łatwością dopasujesz ustawienie podnóżka do potrzeb i aktualnych preferencji Twojego dziecka.

można go indywidualnie dopasować do wagi dziecka i wzrostu

Czy KneeGuardKids jest łatwy do czyszczenia?

Tak, podnóżek do fotelika KneeGuardKids jest łatwy do czyszczenia. Można go czyścić za pomocą wilgotnej szmatki, a suchy piach po prostu zmiatać z podestu. Warto przy tym dbać, aby drobinki nie dostały się do wnętrza mechanizmu suwnego i regulującego kąt nachylenia podestu. Jest to optymalny sposób na utrzymanie go w dobrym stanie przez długi czas.

Czy podnóżek do aut KneeGuardKids nadaje się do podróży długodystansowych?

Tak, podnóżek KneeGuardKids nadaje się do podróży długodystansowych i pomaga zapewnić dziecku komfort podczas długiej jazdy. Podnóżek zapewnia dziecięcym stopom pewny punkt podparcia. To znacząco redukuje ból nóg w kończynach dolnych, zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży.

Jaki jest zalecany przedział wiekowy dla KneeGuardKids?

Podnóżek do aut KneeGuardKids jest odpowiedni dla dzieci w wieku od około 15 miesięcy do 10 lat. To optymalny sposób na zmianę odczuć małych podróżników, którym podczas jazdy autem jest po prostu niewygodnie, a zwisające nogi wywołują u dziecka nieprzyjemne, a czasami nawet bolesne doznania.

Czy podnóżek do auta KneeGuardKids może pomóc dzieciom cierpiącym na chorobę lokomocyjną?

Jeśli choroba lokomocyjna wywołana jest stresem związanym z podróżowaniem, to wygodne oparcie nóg na podnóżku wpływa pozytywnie na emocje dziecka i sprzyja wyciszeniu. Czuje się ono o wiele pewniej, mogąc swobodnie oprzeć stopy na stabilnym podparciu. Potwierdzają, to opinie rodziców. Nie były prowadzone w tym kierunku badania, niemniej zastosowanie podnóżka do auta zdecydowanie pomoże wykluczyć chorobę lokomocyjną.

Czy pozycja ciała dziecka podczas jazdy autem wpływa na bezpieczeństwo?

Zdecydowanie tak. Mały pasażer siedzi wyprostowany, nogi dziecka są podparte, pas przebiega prawidłowo. Dzięki temu nawet w sytuacji nagłego hamowania, ryzyko uszkodzenia ciała jest minimalizowane. Pamiętaj, że atestowane foteliki samochodowe i podnóżek to zgrany duet, który skutecznie chroni młodych pasażerów.

Co równie ważne eliminowany jest problem z krążeniem krwi, gdyż uda nie dociskają do krawędzi fotelika samochodowego. W ten sposób podnóżek do fotelików samochodowych pomaga chronić nogi w trakcie jazdy.

Czy podnóżek do auta KneeGuardKids jest atestowany?

Podnóżek do auta KneeGuardKids posiada certyfikat wydany przez TÜV Nord. Przeszedł on także pozytywnie testy zderzeniowe wykonane przez amerykańską organizację zajmującą się badaniem wypadków – National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA), wg standardu FMVSS nr 213 „System przytrzymujący dla dzieci”.

podnóżek podparciem kończyn

Gdzie można kupić podnóżek do auta KneeGuardKids?

Podnóżek do auta można kupić w sklepie internetowym KneeGuardKids, a także w sieci partnerskich sklepów. Szczegółowa lista dostępna jest na naszej stronie. Zadbaliśmy o to, aby dzieci z niemal całej Polski miały możliwość podróżowania w komfortowych warunkach. Dlatego podnóżek dostępny jest w wielu sklepach stacjonarnych z artykułami dziecięcymi – od Pomorza, aż po Tatry.

podnóżek podparciem kończyn

Ostatnie wpisy

Dlaczego nawet najlepszy fotelik nie zapewnia komfortu małym pasażerom?
Dla kogo przeznaczony jest podnóżek KneeGuardKids3?
Jakie korzyści dla Twojego dziecka oferuje podnóżek KneeGuardKids3?
Co kupić dziecku na Mikołaja?
5 pomysłów na zabawy w podróży

Tagi

zwisające nogi
Zdrowy kręgosłup dziecka
zdrowy kręgosłup
zdrowie dziecka
zabawy z dziećmi w domu
zabawy z dziećmi
zabawy z dzieckiem w aucie
zabawy z dzieckiem
zabawy w domu
zabawy sportowe
zabawy ruchowe
zabawy plastyczne
zabawy na jesień
zabawy manualne
wywiad z ekspertem
wyprawy z dzieckiem
wyjazd nad morze
wyjazd na wakacje z dzieckiem
wyjazd na wakacje we wrześniu
wyjazd na ferie
wiozenne wycieczki z dziećmi
wiosenne wycieczki
weekendowe wyjazdy z dzieckiem
wakacje za granicą z dziećmi
wakacje za granicą
wakacje z dziećmi
wakacje we wrześniu
Wakacje w Polsce z dzieckiem
wakacje w Polsce
wakacje
wady postawy u dzieci
użądlenia owadów
ustawienia fotela i kieronicy
umysł dziecka
udary słoneczne
u kubusia
świąteczne porządki
Świat Przyjazny Dziecku
stop zwisającym nogom
stop luźno zwisającym nogom w aucie
sposoby na przeziebienie
słuchowiska dla dzieci
slaskie
śląsk
skrzywienie kręgosłupa
sklep z artykułami dla dzieci
Samochodowe wakacje z dzieckiem
samochód
rzeczy dla dziecka
rozwój dziecka
rok szkolny
przygotuj dziecko na wiosnę
przygotowania do wiosny
przyczyny kolizji drogowej
przedszkole
przedszkolak
prezenty świąteczne
prezenty na zajączka
prezenty na święta
prezent na mikołaja
prezent mikołajowy
prawidłowa pozycja ciała za kierownicą
prawidłowa pozycja ciała dziecka podczas jazdy autem
porady rehabilitanta
porady fizjoterapeuty
pomysły na zabawy z dziećmi
pomysły na wakacje
Pomysły na jesienne zabawy z dziećmi
pomysł na prezent
pokój malucha
pokój dziecka
podstawka pod nogi do fotelika
Podróżowanie autem w mieście z dzieckiem
podróże z dziećmi
podróż z kneeGuradKids
podróż z dziećmi
Podróż z dzieckiem cierpiącym na chorobę lokomocyjną
podróż z dzieckiem
podróż autem z dziećmi
podróż autem
podóżek samochodowy dla dzieci
podnóżek samochodowy
Podnóżek KneeGuardKids na świąteczny wyjazd
podnóżek KneeGuardKids
Podnóżek KneeGuard Kids
podnóżek Knee Guard Kids
podnóżek do fotelika
podnóżek do auta podnózek samochodowy
podnóżek do auta dla niepełnosprawnego dziecka
podnóżek do auta
podnóżek dla dziecka
podnóżek dla dzieci do auta
podnóżek dla dzieci
podnóżek
opieka nad dzieckim
oparzenia słoneczne
okiem eksperta
odkrywamy polske z kneeguardkids
nowy rok szkolny
nowe przedszkole

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź listę sklepów lub zamów online z bezpłatną dostawą.