Pomysły na wiosenne zabawy z dziećmi w trakcie podróży

zabawy-dzieci-kneeguardkids

Wiosenna pora zachęca nas do wycieczek. Podróżując z dzieckiem, warto mieć w zanadrzu pomysły na rozrywki, które znacznie umilą nam podróż – zarówno w trakcie jazdy samochodem, jak i podczas krótkich postojów. Czas jazdy jest znacznie przyjemniejszy dla Twojej pociechy dzięki podnóżkowi KneeGuardKids, ponieważ dzięki niemu nogi dziecka mają zapewnione odpowiednie podparcie, co zdecydowanie zwiększa komfort i bezpieczeństwo podróży. Pozostaje więc potraktować jazdę autem jako okazję do wspólnego spędzania czasu. Jak sprawić, by był on rozrywką dla wszystkich pasażerów?

Kilka porad od rodziców często podróżujących z dziećmi

  • Aby udało się przeprowadzić zabawy dla dzieci, warto zabrać ze sobą kilka akcesoriów. Pamiętaj jednak, że dziecko szybko się nudzi, więc nie pokazuj mu od razu wszystkiego, co ze sobą zabrałeś.
  • Zdarza się, że dziecku w trakcie hamowania lub intensywnej zabawy wypada z rąk ulubiona zabawka. Jeśli nie ma kto jej podać rozdrażnionemu sytuacją maluszkowi, może się to przerodzić w długotrwały płacz. A tego za wszelką cenę chcemy uniknąć, prawda?Dobrym pomysłem jest przypięcie do fotelika kilku zabawek – wówczas dziecko może bawić się do woli bez ryzyka, że nagle zostanie pozbawione rozrywki. Dodatkowo, jeśli korzysta ono z podnóżka, to szansa na to, że samodzielnie podniesie ono swoją zabawkę, wzrasta! Podstawka pod stopy ściśle przylega do fotela auta i stanowi skuteczną barierę dla spadających przedmiotów.
  • Dostosuj trasę przejazdu i postoje do harmonogramu dnia Twojego dziecka – stałe pory snu przeznacz na przejazd, a godziny zwiększonej aktywności na postój. Wówczas podróż minie Wam w miłej atmosferze.

W co się bawić w trakcie jazdy z dzieckiem?

Czytanie i oglądanie książeczek

Jedną z najprostszych zabaw jest czytanie! Niezależnie od wieku, mały podróżnik zainteresuje się opowieścią czytaną przez opiekuna. Maluchy chętnie będą też oglądać ilustracje, a te nieco starsze dzieci mogą spróbować samodzielnie składać literki.

Mini lista przebojów – czyli muzyczna podróż

Możemy też próbować uczyć dzieci nowych wierszyków lub piosenek. Wspólne nucenie ulubionych melodii czy zabawa w rozpoznawanie poszczególnych utworów muzycznych przez dziecko, sprawią, że droga przestanie się dłużyć.

Kto pierwszy…?

Spróbujcie też zabawy w „kto pierwszy?”. Można bawić się w nią niemal w nieskończoność! Wyzwania mogą polegać na tym, kto pierwszy zobaczy daną markę samochodu, kto pierwszy wskaże za oknem coś koloru żółtego, zielonego itd. Wygrywa ten, kto jest najbardziej spostrzegawczy i zdobędzie najwięcej punktów. Wiosną mamy szczególne pole do popisu – wokół pojawia się tyle kolorów!

Pomysły na wiosenne zabawy z dziećmi w trakcie postojów

Kółko i krzyżyk

Gdy zatrzymaliście się w miejscu, gdzie znajduje się choć odrobina piachu i patyki, możecie zagrać w „kółko i krzyżyk”. Ta znana wszystkim od lat gra idealnie sprawdza się podczas postojów.

Bańki mydlane

Bańki mydlane to zdecydowanie dobry pomysł na zabawę na świeżym powietrzu. Podobają się dzieciom niemal w każdym wieku. Dostarczają im nieco aktywności fizycznej, dzięki czemu maluchy mogą „rozprostować kości” przed dalszą częścią podróży. Dmuchanie czy łapanie? Zapewne zamiana ról będzie wskazana w trakcie zabawy!

Na tropie natury

Obserwowanie przyrody jest zawsze doskonałym pomysłem! Czy to w trakcie wiosennych spacerów, czy podczas postojów w podróży. Zwracaj uwagę na to, co dzieje się wokół zwłaszcza wtedy, kiedy podróżujesz z przedszkolakiem. Dziecko zainteresuje wszystko – śpieszące się do swoich zadań mrówki, latające motyle, pąki kwiatów czy śpiewające ptaki.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom, wspólne wiosenne wycieczki staną się źródłem rozrywki dla całej rodziny i pozostawią po sobie wspaniałe wspomnienia. Więcej pomysłów na zabawy w podróży znajdziesz też w poprzednim wpisie na naszym blogu.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek