Przegląd książek, które lubiłeś w dzieciństwie i polubi je Twoje dziecko

książki dla dzieci

Szukasz dla swojego malucha ciekawej lektury? Z pewnością na półkach popularnych księgarni znajdziesz wiele nowości wydawniczych, warto jednak także sięgnąć po książki, które czytali Ci rodzice, lub które później wciągały Cię podczas samodzielnego czytania. Z jakimi tytułami powinno zapoznać się Twoje dziecko? Zobacz nasz przegląd lektur, które sprawdzą się nie tylko podczas dłuższych jesiennych wieczorów.

Książeczki dla najmłodszych

Poszukując odpowiednich książeczek dla najmłodszych, sprawdź opowieści Kornela Makuszyńskiego. Ilustrowane opowiadania przypadną do gustu niejednemu maluchowi. Poza najbardziej znaną narracją o Koziołku Matołku warto przeczytać także o Małpce Fiki Miki. Zabawne zwierzątko na pewno zachwyci swoimi przygodami nawet najbardziej wymagającego, małego czytelnika. Szukasz innych, ilustrowanych i dobrze znanych historii? Być może Twój podopieczny chętnie przeczyta o przygodach Bolka i Lolka.

Jeśli podczas czytania Twoje dziecko lubi patrzeć na ilustracje, możesz także poszukać zbioru wierszyków dedykowanych najmłodszym. To właśnie tam, znajdziecie razem ciekawe opowiastki w barwnej, kolorowej oprawie. A wiele z nich, z pewnością rozpoznasz ze swojego dzieciństwa. Sprawdź nazwiska takie jak Jan Brzechwa, czy Maria Konopnicka. Jeśli Twoja pociecha akurat nie czuje się dobrze, na pewno do gustu przypadnie mu opowieść o chorym kotku autorstwa Stanisława Jachowicza.

Baśnie, bajki i książki dla starszych dzieci

Nieco starsze dzieci na pewno zainteresują klasyczne bajki i baśnie. Opowieść o bohaterskich Trzech Świnkach, historia dzielnego Czerwonego Kapturka, czy opowieść o Tomciu Paluchu to pewnie historie, które znasz ze swoich najmłodszych lat. Pamiętaj, by dobrać wersję odpowiednią do wieku malca. Z pewnością znajdziesz je w każdej księgarni.

Do klasycznych opowieści należą także dobrze znane przygody misia Puchatka. Zabierz swojego podopiecznego do Stumilowego Lasu i razem poznajcie ścieżki, którymi przechadzał się Kubuś wraz ze swoim przyjacielem Krzysiem.

Jeśli Twoje dziecko interesuje się zwierzętami, na pewno do gustu przypadną mu opowieści o pingwinach, autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. „Zaczarowana zagroda” to kolejna z pozycji, które mogą się znaleźć na półce małego czytelnika.

Książki, po które może sięgnąć początkujący mól książkowy

Jeśli Twoje dziecko już samodzielnie czyta, warto podsunąć mu lektury, które je zaciekawią. Przygody dzielnej Ani Shirley z pewnością przypadną do gustu niejednemu dziecku. O przyrodzie i podróżach młody czytelnik może dowiedzieć się z serii książek o przygodach Tomka Wilmowskiego. Równie wciągające mogą okazać się dzieje dzielnego hobbita, któremu w opowieści J.R.R. Tolkiena zostaje powierzona bardzo ważna rola.

Do sięgnięcia po książkę możesz przekonać malucha także w inny sposób. Podczas kolejnej długiej drogi samochodem zadbaj o jego komfort – przygotuj fotelik i podnóżek samochodowy KneeGuardKids, a następnie puść dziecku audiobooka lub zacznij opowiadać historię. Dokończycie ją w domu, podczas wspólnego czytania.

Tags: , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek