Fakty i mity o podnóżku samochodowym KneeGuardKids

fakty i mity o kneeguardkids

Podnóżek KneeGuardKids to popularny element wyposażenia samochodowego dla dziecka, który zyskał już grono oddanych użytkowników. W tym roku został doceniony także przez National Parenting Products Awards, dołączając do znamienitego grona najwyższej jakości towarów przeznaczonych dla dzieci. Dzisiaj rozprawimy się z kilkoma mitami, które urosły wokół tego innowacyjnego produktu oraz przedstawimy kilka ważnych faktów.

MIT

Montaż podnóżka jest bardzo trudny i najlepiej przeprowadzić go z fachowcem.

Przy instalacji KneeGuardKids potrzebna jest wiedza techniczna i całkiem spore zdolności manualne. Nie obejdzie się bez pomocy kogoś doświadczonego!

Fakt

Montaż podnóżka KneeGuardKids jest niezwykle prosty i bez problemu przeprowadzisz go samodzielnie, korzystając z dołączonej do niego instrukcji. Jeśli czujesz, że potrzebujesz większego wsparcia, zapoznaj się z naszym filmem, w którym krok po kroku opisujemy kolejne czynności. Bez obaw, nie potrzebujesz do tego kilku osób o technicznym wykształceniu – cały montaż zajmie Ci dosłownie kilka minut.

MIT

Podnóżek jest jedynie gadżetem, a nie niezbędnym elementem wyposażenia samochodu. Jego zakup jest zbędnym wydatkiem i nie wpływa na komfort dziecka podczas jazdy.

FAKT

To, czy KneeGuardKids stanie się dla Ciebie niezbędnym elementem wyposażenia samochodu dostosowanego do potrzeb Twojego dziecka, zależy wyłącznie od Ciebie. Nie jest to typowy gadżet, którego posiadanie nie wpływa na wygodę czy rozwój dziecka. Podnóżek, zapewniając wsparcie dla małych, przeciążonych „luźnym zwisaniem” nóg dziecka staje się idealnym wsparciem dla obowiązkowego fotelika, który pomimo bezdyskusyjnych walorów bezpieczeństwa, nie jest zupełnie ergonomiczny dla dorastającego szkraba. Wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka jest dla świadomych rodziców priorytetem. Z tego względu podnóżek należy traktować jako wyraz troski o prawidłowy rozwój dziecka oraz element, który podnosi jego komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

MIT

Kiedyś nikt nie stosował podnóżka i wszystko było w porządku – nie trzeba tego zmieniać!

FAKT

Kiedyś także fotelik do jazdy nie był obowiązkowy, a zupełnie opcjonalny. Czy możemy powiedzieć, że było wtedy lepiej? Zdecydowanie nie! Wiele zmieniło się od momentu, kiedy dzieci przewożone były na kolanach dorosłych. Teraz taki sposób podróży budzi w rodzicach spore niedowierzanie! Jeśli możemy podnieść poziom zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu dziecka, nie wahajmy się tego zrobić! Pamiętajmy, że jego dobro leży w naszych rękach.

MIT

Po co wydawać pieniądze na podnóżek. Przecież pod nogi dziecka można podłożyć cokolwiek!

FAKT

Czy wiesz, jak zachowują się w aucie przedmioty pozostawione luzem w chwili nagłego i ostrego hamowania? Niczym pociski. Siła ich przemieszczania w połączeniu z niekontrolowanym torem lotu sprawiają, że stanowią one realne zagrożenie dla życia osób podróżujących. Podnóżek KneeGuardKids przeszedł pozytywnie testy zderzeniowe. Na filmie, który możecie zobaczyć na naszej stronie internetowej, wyraźnie widać, że w chwili zderzenia zachowuje on stabilną pozycję i dodatkowo wpiera prawidłową pozycję ciała dziecka w foteliku. Co więcej, z racji faktu, iż podnóżek „rośnie” razem z dzieckiem, posłuży on na wiele lat, a tym samym wkład w jego zakup należy rozpatrywać długofalowo.

Zachęcamy do przyłączenia się do naszej społecznej akcji „STOP luźno zwisającym nogom w aucie”. Mamy nadzieję, że dzięki niej świadomość na temat bezpiecznych i komfortowych podróży z dziećmi znacznie wzrośnie!

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek