Odkrywamy Polskę z KneeGuardKids – Mazury

KneeGuardKids – poodkrywamy Polske - Mazury

Nie masz jeszcze upatrzonego celu na rodzinne wakacje? A może marzy Ci się przedłużony weekend w niezbyt odległym miejscu? Na kolejną wyprawę zapraszamy Cię do krainy najpiękniejszych polskich lasów i jezior – na Mazury! Choć kojarzą się raczej z błogim relaksem i długimi spacerami w ciszy, które szybko nudzą się najmłodszym członkom wyprawy, zapewniamy, że tym razem nie będziecie się nudzić. Region, dbając o rodziny, przygotował wiele atrakcji, które warto odwiedzić.

Mazury – odkryj atrakcje dla dzieci!

Mazurolandia

To największy w tym rejonie park zabawy i edukacji dla całej rodziny. Znajduje się w Gierłoży, nieopodal Kętrzyna. Jest idealnym miejscem na całodniowy wypad. Czekaja tu na Was m.in. średniowieczne grodzisko, park miniatur, poligon czy też przejażdżka kolejką. Znajdziecie tu także strzelnice, pokoje zagadek, muzeum militariów rozszerzone o możliwość przymiarki mundurów i place zabaw. Na szczególną uwagę zasługuje polana baśni i legend – miejsce, w którym najmłodsi poczują niesamowitą, magiczna atmosferę Mazur. Atrakcji znajdziecie tutaj co niemiara! Co ważne, z roku na rok park poszerza swoją ofertę.

Safari w miejscowości Okrągłe

To niesamowite miejsce umożliwi Wam przeżycie własnej „afrykańskiej” przygody w polskich realiach. To nie żart! Na ponad 100 hektarach ekologicznego gospodarstwa, jego właściciele zgromadzili wiele zarówno domowych, jak i egzotycznych zwierząt. Czeka Was spotkanie ze stadkiem dzików, podziwianie koni kilku ras, bratanie się z łagodnymi krówkami, osiołkami i owcami. Będziecie mieli także możliwość na własne oczy zobaczyć prawdziwego bawoła Indyjskiego czy lamę Glama. Obserwowanie zwierząt w ich naturalnym środowisku to nie tylko świetna zabawa, ale i nauka. Pamiętaj, żeby nie wnosić na teren „ludzkiego” jedzenia z myślą o dokarmianiu nowych futrzastych przyjaciół. Za drobną opłatą na terenie parku można zakupić specjalnie przygotowane smakołyki dla zwierząt, które na pewno im nie zaszkodzą. Po terenie będziecie poruszać się samochodami terenowymi lub ciągnikami połączonymi ze stylizowanymi przyczepami. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.

Wilczy Szaniec

To atrakcja dla nieco starszych dzieci. Ten tajemniczy, olbrzymi kompleks kilkunastu bunkrów to jedna z najbardziej znanych pozostałości po II Wojnie Światowej na terenie Polski. Na miejscu możecie wynająć przewodnika lub na własną rękę, z planem w dłoni, wcielić się w Indiana Jonesa. Widok porośniętych mchem i drzewami masywnych bloków bunkrów budzi dreszczyk emocji i jest niesamowitą lekcją historii.

Oprócz wymienionych atrakcji Mazury to przede wszystkim jeziora, wspólne kąpiele i wycieczki rowerkami wodnymi. W wielu miejscach możecie wypożyczyć kajaki, małe łódeczki, a nawet mini- motorówki! Spędźcie ten czas aktywnie, relaksując się i ciesząc swoim towarzystwem! A żeby droga w samochodzie była lekka i przyjemna zadbajcie o komfort wszystkich pasażerów, również tych najmniejszych! Oprócz wygodnego fotelika zapewnijcie także stabilne oparcie małym stópkom na podnóżku KneeGuardKids, które odwdzięczą się Wam, brakiem swoich śladów na przednich fotelach. W drogę!

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek