Gadżety, które ułatwiają podróżowanie z dziećmi

gadzety-dla-dzieci

Podróż z dzieckiem różni się od tych, w które wybieramy się sami. Dorosłym wystarczy dobre towarzystwo, mały plecak i wiatr we włosach. Maluchy są jednak nieco bardziej wymagające. Co zrobić, aby wspólne wycieczki przebiegały w jak najradośniejszej atmosferze, niezmąconej przysłowiowymi „muchami” w małym nosku? Jak przygotować swoją pociechę, aby zapewnić jej jak najwyższy komfort podróży? Z pomocą przychodzą producenci akcesoriów i gadżetów dla dzieci. Co roku zaskakują nas nowymi, kreatywnymi pomysłami, dzięki którym oszczędzamy czas i mnóstwo niepotrzebnych nerwów. Poniżej przedstawiamy przegląd najciekawszych gadżetów przydatnych w podróży!

Przenośna toaleta

Nie sposób jej przecenić! Sprawdza się zarówno w trudnym okresie odpieluchowywania, jak i przy starszych dzieciach. Przenośna, jednorazowa toaleta, powstała z myślą o spokojnej i komfortowej trasie dziecka, bez obciążania go niepotrzebnym stresem związanym z szukaniem przydrożnego WC.

Etui termiczne na butelki

Dzięki niemu przygotowane napoje na długo utrzymają swoją temperaturę wyjściową. Możemy z nich korzystać zarówno w upalne, jak i chłodne dni. Termiczne etui zapewnia bowiem utrzymanie ciepłoty podgrzanych napojów czy słoiczków, jak i umożliwia ich schłodzenie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli termo opakowań, które zaskoczą niejedną mamę designem oraz funkcjonalnością.

Podnóżek KneeGuardKids

To właściwie nie gadżet, a niezbędny, na równi z fotelikiem, sprzęt do bezpiecznego i komfortowego przewożenia malucha. Poprzez zapewnienie stabilnego oparcia, podnóżek pomaga redukować napięcie mięśniowe w nogach dziecka, pozwalając mu na przyjmowanie najwygodniejszej pozycji. Oprócz szeregu prozdrowotnych właściwości dla kształtujących się układów kostnego i mięśniowego, podnóżek wpływa także na zachowanie Twojej pociechy podczas jazdy, działając uspokajająco i relaksująco. KneeGuardKids to absolutny must have małych podróżników!

Ochraniacze i maty na fotelik

Wszyscy zgadzamy się, że absolutnym minimum bezpiecznej podróży jest atestowany fotelik samochodowy. Dobrze dopasowany, zabezpiecza malucha, pozwalając mu przyjmować odpowiednią pozycję. Niestety podczas upałów materiały, z których jest wykonany, mogą odparzać delikatną skórę dziecka, szczególnie podczas dłuższych tras. Na szczęście producenci akcesoriów dziecięcych przychodzą z pomocą, służąc szerokim asortymentem mat – nakładek na foteliki samochodowe. Odpowiedni produkt powinien być wykonany z przewiewnego i chłonnego materiału. Na szczególną uwagę zasługują antyseptyczne maty bambusowe. Dla młodszych dzieci ciekawą opcją są także nakładki ochronne – w pełni chłonne, zabezpieczą fotelik także przed zmoczeniem w razie nieprzewidzianych niespodzianek, szczególnie przy młodszych, niekontrolujących jeszcze w pełni własnego pęcherza maluchach.

Stolik podróżnika

To świetne rozwiązanie na dłuższe trasy, szczególnie kiedy podróżujemy z kilkulatkiem. Stolik nakładany jest na fotelik i ułatwia dzieciom rysowanie, przeglądanie książeczek czy zabawę ulubionymi maskotkami. Boczne kieszonki ułatwiają także utrzymanie czystości w aucie i zapewniają dziecku samodzielny dostęp do ulubionych zabawek.

Lusterko do obserwacji malucha

Jeśli często podróżujesz sam z dzieckiem, to doskonale wiesz, że sprawowanie nad nim kontroli bywa trudne. Dotyczy to szczególnie maluchów, które podróżują tyłem do kierunku jazdy. Lusterko eliminuje ten problem i zapewnia nam podgląd tego, co dziecko robi w trakcie jazdy autem. Gadżet ten polecamy więc nie tylko podczas podróży na dłuższe trasy, ale i na codzienne przejazdy.

Magnetyczne układanki

Długie trasy przejazdu to zmora każdego malucha. Gdy nuda czai się w pobliżu, warto zainteresować dziecko układankami. Zabawy w magiczne słowo, kółko i krzyżyk czy bingo z pewnością umilą czas, a dzięki wbudowanym w poszczególne elementy magnesom, nic Wam nie spadnie!

Wspólne podróżowanie może być naprawdę przyjemne! Wystarczy, że zabierzesz na wyjazd kilka gadżetów. Pakowanie ułatwi Wam z kolei gotowa „Checklista Małego Podróżnika”, którą możesz pobrać na naszej stronie internetowej. Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera, a gotowa lista rzeczy niezbędnych na wyjazd z małym i nieco większym dzieckiem, gotowa do wydrukowania, zostanie wysłana na Twojego maila!

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek