Jak zaplanować wyjazd na wakacje z dziećmi?

wakacje-z-dziecmi

Zastanawiasz się nad wspólną wakacyjną eskapadą, ale nie wiesz do końca, jak zabrać się za jej planowanie? Przeraża Cię wizja godzin spędzonych na mozolnym wyszukiwaniu w sieci informacji, które nie do końca muszą sprawdzić się w realnym życiu? A może nasłuchałaś się opowieści znajomych o wyjazdach na wakacje z dziećmi i stopniu ich skomplikowania? Spokojnie, pomożemy Ci zaplanować Wasz wymarzony wyjazd od A do Z, bez możliwości najmniejszej wpadki!

Wybierz cel, zaplanuj trasę, zarezerwuj nocleg

Sami doskonale wiecie, co sprawi największa frajdę Waszemu maluszkowi. Nadmorski klimat, góry czy szalona zabawa w jeziorze? Zastanówcie się wspólnie, czy Wasz wyjazd ma być typowo relaksacyjny, czy szukacie czegoś nieco bardziej edukacyjnego. Możliwości jest naprawdę wiele! A może interesuje Cię aktywne odkrywanie piękna naszego kraju? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym cyklem „Odkrywamy Polskę z KneeGuardKids”! Opisujemy w nim najciekawsze miejsca do odwiedzenia dla całej rodziny w różnych zakątkach naszego kraju.

Kiedy już zdecydujesz się na którąś z opcji, zaplanuj dokładnie trasę przejazdu. Warto od razu założyć kilka przystanków, w tym jeden dłuższy w miłej okolicy, gdzie dziecko może spożytkować nagromadzoną energię.

Za pomocą dostępnych stron bookingowych wybierz dla Was odpowiednie miejsce noclegowe, pamiętając o przefiltrowaniu ofert pod kątem pobytu z maluchem. Sprawdź koniecznie, czy wybrany obiekt posiada plac zabaw, czy jest wyposażony w windę, a na terenie restauracji dostępne są krzesełka do karmienia. Warto także zasięgnąć opinii na forach podróżujących rodziców lub przejrzeć blogi parentingowe. Znajdziemy tam mnóstwo wartościowych wiadomości oraz wskazówek. Dzięki nim łatwiej nam będzie wybrać docelowe miejsce wakacji.

Sprawdź stan swojego auta

Przed każdą podróżą, szczególnie tą z dzieckiem, sprawdź stan techniczny swojego samochodu. To bardzo ważna procedura bezpieczeństwa, która zminimalizuje ryzyko przerwania wycieczki przez awarię. Koniecznie sprawdź także ustawienia fotelika i długość jego zapięć, pamiętając, że dziecko rośnie „jak na drożdżach” i regulacja idealnie dopasowana przed miesiącem, może okazać się nieodpowiednia.

Zadbaj o Wasz komfort

Czy klimatyzacja w Twoim samochodzie działa tak, jak powinna? Czy masz niezbędne ochraniacze słoneczne na szyby? Nie chcesz przecież, aby Twój malec jechał spocony, przegrzany, z buźką w pełnym słońcu! Zastanów się także, czy zadbaliście odpowiednio o ochronę stawów dziecka? Pamiętaj, że pozycja bezpieczna, którą wymusza fotelik, nie jest do końca komfortowa dla Twojego malucha. Zauważ, że jego nóżki zwisają bezwładnie, pozbawione stabilnego oparcia. Dziecko kręci się i „wierci” próbując odciążyć stawy. Zaopatrz się w podnóżek KneeGuardKids, który dając podstawę stopom, redukuje przeciążone mięśnie ud i kolan Twojej pociechy. Wszystkim zależy przecież na jak najbardziej komfortowych warunkach podróży.

Pamiętaj o apteczce!

Podczas podróży zawsze trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Nikt oczywiście nie zakłada najgorszego, jednak wyjazdy sprzyjają drobnym kontuzjom czy nieżytom żołądka związanym ze zmianą diety i wody. Skompletuj już teraz swoją apteczkę, pamiętając o plastrach, gazikach dezynfekujących, probiotykach, lekach zbijających gorączkę, a także o środkach na ukąszenia owadów i kremie z wysokim filtrem UV. Nie czekaj na ostatnią chwilę- wtedy najłatwiej czegoś zapomnieć! Możesz także przy kompletowaniu rzeczy na wyjazd wesprzeć się „Checklistą Małego Podróżnika”, którą dla Was przygotowaliśmy. Znajdziesz w niej listę niezbędnych rzeczy, które warto ze sobą zabrać. Gotową listę możesz pobrać z naszej strony internetowej, zapisując się do newslettera.

Zaplanuj zabawy!

Nie chodzi jedynie o zabawy w miejscu, do którego się udajecie. Chodzi także o te w trakcie jazdy. Lepiej przygotować sobie kilka niż na szybko improwizować. Zainspiruj się naszym wpisem i poznaj kilka ciekawych możliwości! Zabierz ze sobą także gry planszowe czy ulubione książeczki na wypadek złej pogody.

 

Tags: , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek