Odkrywamy Polskę z KneeGuardKids! Śląskie atrakcje dla najmłodszych

KneeGuardKids – podkrywamy Polske Śląsk

Planując plenerowe wycieczki ze swoim dzieckiem, nie zapomnij o województwie śląskim. Teren kojarzący się głównie z kopalniami i przemysłem zaskoczy Cię oferowanymi atrakcjami, pięknem krajobrazu i niesamowitą tradycją, która kultywowana jest nie tylko poprzez specyficzną dla regionu gwarę. Zanim wyruszycie po przygodę, dowiedz się jakie miejsca warto odwiedzić i gdzie Twój mały podróżnik poczuje się naprawdę dobrze.

Park Śląski

To olbrzymi kompleks atrakcji, nad którymi góruje nowoczesny Stadion Chorzowski. Park zajmuje aż 650 ha, co czyni go jednym z największych parków miejskich w Europie. Zoo, rosarium czy planetarium to tylko niektóre z atrakcji, które tam znajdziemy.

Pośród zielonych alejek znajduje się także park linowy, kąpielisko, sztuczna plaża, a także niezliczona ilość kawiarni, restauracji czy lodziarni. Park może się również poszczycić świetnymi trasami rowerowymi oraz kilkoma stacjami, w których można wypożyczyć rowery miejskie.

Atrakcją, za którą przepadają mali podróżnicy, jest kolejka linowa Elka, biegnąca przez cały park. Dzięki niej zwiedzanie można rozpocząć od obejrzenia go z lotu ptaka! Któż mógłby się temu oprzeć?

Miasteczko Legendia

Przy granicy Chorzowa z Katowicami, jeszcze na terenie Parku Śląskiego ma swoją siedzibę prawdziwa perełka – olbrzymie wesołe miasteczko! Jego powierzchnia to aż 26 h, co czyni go drugim co do wielkości w Polsce. Znajduje się w nim 5 stref nawiązujących do różnych stylistyk i światów magicznych.

Na jego terenie znajdziemy zarówno klasyczne karuzele, jak i ekstremalne rollercoastery czy wieże swobodnych upadków. Na młodszych podróżników czekają nadmuchiwane trampoliny, suche baseny wypełnione piłeczkami, gabinety śmiechu czy wesołe samochodziki.

Legendia to jeden z najstarszych parków rozrywki w Polsce – swoją działalność rozpoczął już w 1959 roku! Jeśli po tej informacji przyszły Ci na myśl stare karuzele łańcuchowe nic bardziej mylnego! Sprzęty są co roku modernizowane, wymieniane na nowe i uzupełniane o coraz to lepsze, wchodzące na rynek maszyny.

Pamiętaj, że na zwiedzenie Legendii najlepiej zaplanować sobie sporo czasu. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem może okazać się także zakup biletu dobowego – uprawniającego do nieograniczonego korzystania ze wszystkich atrakcji.

Górnośląski Park Etnograficzny

Nieopodal ruchliwych ulic i gwarnego parkingu, przy nowoczesnym centrum handlowym znajduje się niepozorne wejście wiodące do… innego świata. Przechodząc przez szklane drzwi, jeszcze nie wiemy, że właśnie przenosimy się kilka wieków wstecz na sielską i pachnącą świeżo skoszoną trawą wieś śląską.

Zabytkowe chaty, kościół, karczma, dawny areszt i młyn zapraszają do swoich wnętrz, kusząc kolorowymi opowieściami o dawnych czasach. W każdym z pomieszczeń przygotowana jest barwna ekspozycja nawiązująca do tradycji, zwyczajów i wierzeń. Nie jest to zwykłe, nudne muzeum. To olbrzymi, zielony teren, po którym można poruszać się na wypożyczonym rowerze czy hulajnodze.

Przed domostwami czekają na najmłodszym zwiedzających zwierzaki, takie jak: kozy, owce czy króliki, którym można przyjrzeć się z bliska, a pod czujnym okiem ich opiekunów nawet pogłaskać. Skansen organizuje szereg imprez tematycznych takich jak rodzinne pikniki, jarmarki czy spotkania z ludowymi bajarzami. Warto zatem na bieżąco zapoznawać się z jego harmonogramem!

Pamiętaj, że na udaną wycieczkę musi złożyć się kilka czynników – ciekawe widoki, atrakcje, bezpieczeństwo i komfort jazdy. Województwo śląskie zapewnia dwa pierwsze, Ty zatroszcz się o pozostałe elementy. Pamiętaj zatem o odpowiednim ustawieniu fotelika, jego poprawnym zamocowaniu, a także o zaopatrzeniu się w podnóżek KneeGuardKids3, który odciąży stawy Twojej pociechy i zapewni jej komfortową podróż w świat przygody!

Jeśli po wyprawie na Śląsk nadal będziecie chcieli odkrywać nowe rejony Polski, to koniecznie zapoznajcie się z atrakcjami, jakie oferuje Lubelszczyzna.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek