Montaż podnóżka KneeGuardKids- co musisz o nim wiedzieć?

montaz-podnóżek-samochodowy

Zastanawiasz się, jak przebiega proces instalacji podnóżka KneeGuardKids – czy jest bardzo skomplikowany i czasochłonny? Już odpowiadamy! Montaż zajmuje dosłownie kilka minut, a wszystkie potrzebne elementy znajdziesz w zakupionym zestawie. Dzięki przemyślanej konstrukcji instalacja podnóżka samochodowego jest intuicyjna i naprawdę prosta.

Montaż KneeGuardKids dla dzieci do 3 roku życia

Istnieje kilka zasad, o których warto pamiętać podczas instalacji podnóżka w aucie. Odnoszą się do kolejności montażu poszczególnych elementów w zależności od wieku oraz wzrostu dziecka. Przekładają się one bezpośrednio na kąt nachylenia stóp w najwygodniejszej dla niego pozycji, a tym samym na kąt nachylenia podestu podnóżka.

Maluchy do 3 roku życia, siedząc w foteliku, ustawiają stopy mniej więcej w pozycji nachylenia około 40 stopni. Najpierw należy zainstalować zatem płytę montażową, dostosowując wysokość wspornika do podłogi auta, dopiero na drugim etapie podest. Idealnie dopasowanie do ułożenia nóżek naszej pociechy zapewni nam użycie przełącznika kąta nachylenia. Pozwala on na swobodny i dość spory zakres manewru tym parametrem. W celu uruchomienia przełącznika należy wcisnąć jednocześnie obydwa jego przyciski i wyregulować kąt nachylenia tak, aby stopy dziecka dobrze przylegały do podestu. Zachęcamy, aby czynność tą wykonać wraz z dzieckiem, tak by prawidłowo podeprzeć staw skokowy.

Zasady montażu – dzieci od 4 lat

Dzieci starsze, od około 4 roku życia, zaczynają ustawiać stopy w pozycji poziomej, równoległej do podłoża. Wtedy najpierw mocujemy podest, dobierając jak najbardziej komfortową pozycję oparcia dla nóg dziecka. W drugiej kolejności instalujemy płytę montażową, nakładając ją na wspornik i dociskając.

Montaż w samochodzie

Podnóżek można zamontować praktycznie w każdym modelu auta, o ile przestrzeń między przednim a tylnym fotelem nie jest mniejsza niż 22 cm. Instalować należy go pomiędzy tylnym siedzeniem a bazą fotelika. Producent zapewnił łatwą możliwość montażu zarówno w samochodach posiadających system Isofix- poprzez zaczepienie ustandaryzowanych karabińczyków, jak i tych bez niego – dzięki specjalnym klipsom dołączonym do pasów mocujących podnóżka.

Każdy produkt KneeGuardKids zaopatrzony jest w łatwą instrukcję obsługi. Możesz zapoznać się z nią także oglądając film, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Podnóżek, który „rośnie” wraz z dzieckiem

Zakres regulacji wysokości w podnóżka samochodowego KneeGuardKids3 wynosi aż 38 cm, co każde 0,7 cm. Pozwala to na swobodne manewrowanie długością wspornika, a tym samym, w miarę wzrostu naszej pociechy, na dostosowywanie podnóżka do jego aktualnych potrzeb. Nie ma zatem konieczności kupowania co roku kolejnego produktu. Wasz KneeGuardKids pozostanie z Wami na długie lata!

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek