Odkrywamy Polskę z KneeGuardKids! Jakie atrakcje dla najmłodszych skrywa województwo mazowieckie?

odkrywamy-polske-z-kneeguardkids-mazowsze-warszawa

Po wojażach na wschodzie Polski, w województwie lubelskim, zapraszamy na pełną przygód podróż po równinach przepięknego województwa mazowieckiego. Zastanawiasz się, czy podróż w okolice stolicy z dziećmi jest dobrym wyborem na szaleństwa w plenerze? Podpowiadamy, jak zaplanować ją tak, aby pozwoliła Wam na dobrą zabawę na łonie natury.

Warszawa da się lubić – atrakcje w stolicy dla najmłodszych

Warszawy nie sposób jest pominąć na trasie wycieczki. Zoo, Stare Miasto z Bazyliszkiem i Syrenką, czy odrestaurowane mury obronne barbakanu, to tylko wstęp do tego, co ma do zaoferowania to piękne miasto!

Ciekawym wyborem będzie odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik – multimedialnego muzeum, w którym najmłodsi zwiedzający wcielą się w rolę naukowców, sprawdzą, jakie to uczucie być w stanie nieważkości, przeżyć trzęsienie ziemi, obejrzą z bliska błyskawicę i porozmawiają z prawdziwym robotem! Moc wrażeń gwarantowana. Po wyjściu z Muzeum koniecznie wybierzcie się na spacer odrestaurowanymi bulwarami wiślanymi. Będzie to wspania okazja do podziwiania krajobrazu miasta i jednego z największych stadionów w Polsce – Narodowowego.

Muzeum motoryzacji w Otrębusach

To atrakcja, która szczególnie spodoba się małym miłośnikom aut! Muzeum przygotowało specjalnie dla nich małe wersje samochodzików, którymi mogą poruszać się po terenie całego kompleksu. Wśród eksponatów odnaleźć można unikatowe modele samochodów z ubiegłych epok, amerykańskie auta szosowe, a nawet popularne w Stanach Schoolbusy. Dodatkową atrakcją są pojazdy znane z filmów. A któż nie chciałby wspiąć się na słynny czołg Rudy 102 z serialu „Czterej Pancerni i pies”?

Park Rozrywki Julinek

Nieopodal Otrębusów znajduje się Julinek – miejsce, które kiedyś kojarzyło się głównie ze szkołą cyrkową. I słusznie, bo był to jeden z najbardziej znanych ośrodków tego typu na świcie. Do dzisiaj na jego terenie możecie poczuć ducha tamtych czasów, np. na olbrzymiej wystawie poświęconej sztuce cyrkowej. Jeśli zamarzą Wam się nieco większe emocje, możecie wcielić się także w role występujących tu niegdyś artystów! Podniebny Cyrk, Kraina Dmuchańców czy Strefa Animacji „Bajkowy Świat Cyrku” to tylko niektóre z atrakcji czekających na małych odkrywców.

Twierdza Modlin

Kolejnym punktem naszej pełnej szalonych przygód mapy Mazowsza jest Twierdza Modlin, położona nieopodal Nowego Dworu Mazowieckiego, u zbiegu dwóch rzek – Wisły i Narwi. Oprócz niesamowitych widoków kompleks zapewnia moc atrakcji przeznaczonych również dla najmłodszych gości. „Szlak Baśki Murmańskiej” to nazwa zabawy interaktywnej połączonej ze zwiedzaniem Twierdzy, w nieco inny, niż klasyczny sposób. To poruszanie się tzw. misiowym tropem, wyznaczonym przez figurki niedźwiadków polarnych. Brzmi ciekawie? Gwarantujemy, że będzie świetną rozrywką dla całej rodziny!

Choć województwo mazowieckie kojarzy się wielu osobom głównie z nowoczesną i pędzącą Warszawą, jest to także teren pięknych równin, malowniczych łąk, pól i lasów. Nie sposób pominąć go na mapie rodzinnych podróży. Pamiętaj, że aby podróż upłynęła w miłej i rodzinnej atmosferze, musisz zatroszczyć się o komfort i bezpieczeństwo wszystkich pasażerów. Oprócz standardowego przeglądu auta i sprawdzenia właściwego dopasowania fotelika warto zaopatrzyć się w podnóżek KneeGuardKids3, który stojąc na straży zdrowych stawów Twojej pociechy, odciąży nienaturalnie naprężone mięśnie małych nóżek, pozwalając maluchowi na pełen relaks.

Po szalonych atrakcjach tego regionu zapraszamy na odpoczynek nad polskim morzem. Czas na województwo pomorskie!

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek