Odkrywamy Polskę z KneeGuardKids – Zakopane i okolice

KneeGuardKids – zakopane

Wakacje to czas podróży. Zarówno tych bardzo dalekich, egzotycznych, jak i tych lokalnych, niemniej fascynujących. Odkrywanie Polski z maluszkiem, jest dla niego nie tylko olbrzymią nauką, ale także ogromną frajdą! Co zrobić, żeby wspólny czas był atrakcyjny dla wszystkich? Gdzie jechać i co zobaczyć? To właśnie na te pytanie odpowiadamy w cyklu „Odkrywamy Polskę Z KneeGuardKids”. Dzisiaj podpowiemy, co ciekawego oferuje Zakopane i jego okolice.

Szczyty… i kolejki!

Twoje dziecko nie piszczy z zachwytu podczas zdobywania górskich szlaków? Nie w smak mu spokojny i nostalgiczny zachwyt nad pięknem skalistego krajobrazu? Spokojnie, wszystko w swoim czasie. Za kilka, kilkanaście lat, Twój maluch sam poprosi Cię o spacer malowniczymi dolinkami. Póki co całkiem inne rozrywki mu w głowie. Dlatego wrażenie zrobią na nim zapewne… kolejki górskie! Ich wybór jest ogromny- naziemna na Gubałówkę, gondolowa otwarta lub zakryta na Kasprowy Wierch czy też krzesełkowa na Butorowy Wierch. Gwarantujemy prawdziwe emocje!

Gubałówka

Kiedy dostaniemy się już na jej szczyt kolejką, przywitają nas… tłumy turystów, restauracje, bary, sklepiki oraz wózkowa zjeżdżalnia grawitacyjna! Brzmi ciekawie, prawda? Ta, wyglądająca jak tor saneczkowy atrakcja przyciąga dzieciaki, obiecując pyszną zabawę.

Wielka Krokiew

Obejrzenie tej olbrzymiej skoczni z bliska będzie dla Twojej pociechy nie lada przeżyciem! To na niej odbywają się skoki najsławniejszych sportowców, których wyczyny z zapartym tchem ogląda w telewizji! Jeśli będziecie mieć odrobinę szczęścia, to może uda się Wam zobaczyć serię lotów treningowych skoczków.

Uwaga: Na górę można wjechać kolejką linową i podziwiać panoramę miasta oraz Tatr. Podczas wjazdu kolejką wykonywane są zdjęcia. Każdy uczestnik wyprawy może zakupić pamiątkową fotografię po zjechaniu na dół.

Krupówki

Kolorowe kramy, zapach wędzonych oscypków, restauracje oraz wyłaniający się co kilka metrów biały niedźwiedź pozujący do zdjęć może spodobać się szczególnie maluchom. Kolorowe stroje rodowitych górali zachęcających w gwarze do kupna oferowanych przez siebie produktów będą zapewne wzbudzały zdziwienie i ciekawość. Warto skorzystać także z którejś z regionalnych restauracji utrzymanych w typowo zakopiańskim stylu. Będzie to ciekawa nauka dla Twojego dziecka o regionach i tradycjach w Polsce.

Parki Linowe

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, na pewno zainteresują Was parki linowe, które w Zakopanem oraz jego okolicach są szczególne ze względu na otaczający je krajobraz. Dobrze zabezpieczeni i asekurowani poczujecie się dzięki nim jak prawdziwi taternicy lub zdobywcy Mount Everest! Aż dwa z rekomendowanych parków znajdują się na samej Gubałówce.

Energylandia

Choć znajduje się w nie do końca najbliższej okolicy Zakopanego (ok. 2h autem), nie sposób jej pominąć na liście atrakcji! Jest spełnieniem marzeń najmłodszych podróżników. To bajkowy świat pysznej rodzinnej zabawy!

Park podzielony jest na 4 strefy- familijną, ekstremalną, bajkolandię i park wodny. Na obszarze 26 hektarów zgromadzono tutaj kilkadziesiąt atrakcji, 4 sceny widowiskowe oraz rodzinne kino 7d. Całodobowy bilet obejmuje nielimitowane korzystanie ze wszystkich atrakcji parku (nie wliczając sklepików i gastronomii).

Podczas wspólnych podróży nie zapominaj o bezpieczeństwie i komforcie jazdy swojego dziecka. Zadbaj o odpowiednie dopasowanie fotelika oraz o solidną podstawę dla jego stóp, pozwalającą odciążyć mu mięśnie ud i stawy kolanowe. Z pomocą przyjdzie Ci, rekomendowany przez fizjoterapeutów, podnóżek KneeGuardKids!

 

 

Tags: , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek