Odkrywamy Polskę z KneeGuardKids – odwiedź Pomorze!

odkrywamy-polske-z-kneeguardkids-pomorze

Morze, plaża, piasek – brzmi jak urlop idealny, prawda? Ile jednak można wygrzewać się na plaży?! Kiedy Twoja pociecha zapragnie zabawy i atrakcji, trzeba będzie poszukać czegoś ciekawego. Chętnie Ci w tym pomożemy! Przeczytaj nasz mini – przewodnik po województwie pomorskim i zobacz jakie miejsca warto odwiedzić.

Gdynia – Skwer Kościuszki, port i akwarium

Skwer Kościuszki to najbardziej reprezentacyjna część tego miasta. Deptak z widokiem na przepiękną panoramę prowadzi wprost do portu, w którym mamy niepowtarzalną okazję obejrzenia statków udostępnionych do zwiedzania przez muzeum – niszczyciela ORP Błyskawica oraz okrętu szkoleniowego Dar Pomorza.

Po prawej stronie znajduje się plaża miejska, na której praktycznie co weekend odbywają się różnego rodzaju festiwale, pokazy lub koncerty. Na samym końcu deptaka znajduje się gdyńskie akwarium, które tak naprawdę jest morskim ogrodem zoologicznym. Można podziwiać w nim wiele gatunków – zarówno flory, jak i fauny.

Gdańsk – karuzela z widokiem na Rynek

Gdańsk czaruje zwiedzających swoją niezwykle klimatyczną i urokliwą starówką. Misternie zdobione kamienice, zielone skwerki i władający nimi niepodzielnie Neptun co roku ściągają tłumy turystów. Od niedawna można przyjrzeć się temu widokowi z lotu ptaka – dzięki olbrzymiej karuzeli Amber Sky.

Gdynia Orłowo

To jedyne w swoim rodzaju miejsce gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki! Patrząc na urodę orłowskich klifów, poczujesz się, jak w nadmorskich kurortach egzotycznych państw. Przy odrobinie szczęścia i odpływie, możesz nawet przespacerować się po kamienistym wybrzeżu otaczającym klif. Jak zwykle w takich miejscach czekają na Was restauracje serwujące pyszne posiłki, lodziarnie i kawiarnie.

Sopot – molo, plaża i ścieżki rowerowe

Ostatnie miasto z aglomeracji trójmiejskiej przyciąga turystów swoim najbardziej znanym w Polsce molo. Oprócz pięknych widoków gwarantuje dobrą zabawę oraz olbrzymi wybór restauracji, kafejek i lodziarni. Warto także wiedzieć, że jest jednym z najlepiej zagospodarowanych pod względem ścieżek rowerowych miastem w Polsce. A więc jeśli lubicie ten sposób zwiedzania – koniecznie tam zajrzyjcie.

Tzw. Mały Hel, czyli urokliwa Rewa

Rewa to niewielka miejscowość rybacka w zatoce Puckiej. Ze względu na swoje niesamowite położenie jest coraz bardziej popularna. Mowa tu o piaszczystym Cyplu Rewskim, który wchodzi w głąb Zatoki Puckiej. Przez długi odcinek pokrywa go niezbyt głęboka warstwa wody, co daje niesamowitą iluzję wchodzenia wprost w toń morza. Z ciekawostek – co roku organizowany jest tam marsz śledzia, w którym śmiałkowie pokonują mieliznę z Kuźnicy do Rewy – a więc ahoj pieszo przez morze!

Reda- największy Park Morski

Kiedy pogoda nie dopisuje, alternatywę stwarza największy park wodny w Polsce! Bajkowe stylizacje basenów, moc zjeżdżalni, natrysków i rwąca rzeka – to tylko początek tej szalonej przygody. Na śmiałków czeka akwarium z prawdziwymi rekinami! Co ciekawe, można je oglądać nie tylko w sposób klasyczny – za szybą pokazową, ale także ponad głową, korzystając z unikatowej zjeżdżalni. To naprawdę emocjonujące przeżycie!

Województwo pomorskie to moc wrażeń dla całej rodziny! Znajdziecie tu zarówno „słodki relaks” w nadmorskich kafejkach, jak i wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Ten, spędzony w samochodzie w trakcie podróży od jednej atrakcji do drugiej, warto wykorzystać na odprężenie się i wymianę wrażeń. Zadbaj o to, aby także Twoja pociecha spędzała go w jak najbardziej komfortowej pozycji. Wyposaż swoje auto w podnóżek KneeGuardKids3, który wyeliminuje nieprzyjemne napięcie w dolnych kończynach Twojego dziecka i pozwoli mu na pełen relaks. 

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym przewodnikiem po województwie śląskim.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek