Najbezpieczniejszy środek transportu w czasie pandemii – samochód

historie-rodzicow-kneeguardkids

Już prawie rok minął od momentu, w którym naszą rzeczywistość zmieniła pandemia. Szerzący się koronawirus miał ogromny wpływ na wiele dziedzin życia codziennego. Jedną z tych, które dotknęły przemiany, jest transport. Jaki środek warto wybrać na podróż z dzieckiem w tym czasie? Przeczytaj, dlaczego podróż samochodem będzie dobrą decyzją oraz dowiedz się, co zrobić, aby była ona w pełni bezpieczna. 

Samochód – najlepszy środek transportu na czas pandemii dla Twojej rodziny

W czasie, w którym narażeni jesteśmy na zarażanie koronawirusem, kluczowym jest unikanie skupisk ludzi. Dlatego wybierając środek transportu, warto zastanowić nad własnym samochodem, którym podróżować będą tylko bliscy. Choć oczywiście, zarówno w pociągach, autokarach, jak i w samolotach zachowane są odległości, tylko w ten sposób unikniemy czekania w kolejkach, przebywania w zatłoczonych halach, czy oczekiwania na peronach. To także wygodniejszy, a często tańszy środek transportu. Szczególnie gdy mamy kilkoro dzieci lub wielopokoleniową rodzinę. 

Zanim jednak wybierzesz się w podróż, sprawdź, jakie ograniczenia i wymogi obowiązują w poszczególnych miejscach. Zapoznaj się z aktualnymi zaleceniami i strefami, które są nimi objęte. W przypadku wycieczek zagranicznych pamiętaj, że obostrzenia mogą się różnić w zależności od państwa. Są to niezwykle ważne kwestie szczególnie wtedy, gdy podróżujemy z małymi dziećmi.

Samochód jest także bezpieczniejszym środkiem transportu jeśli chodzi o codzienny dojazd i poruszanie się w mieście. Unikasz styku z podróżnymi w komunikacji zbiorowej, nie dotykasz uchwytów, czy przycisków, na których mogą znaleźć się wirusy. Doskonale wiemy, jak trudno wytłumaczyć jest maluchom, aby niczego nie dotykały. Wybierając własne auto, minimalizujesz więc ryzyko kontaktu z osobami zakażonymi COVID-19 i tym samym podnosisz bezpieczeństwo swoich dzieci i bliskich. 

Bezpieczna podróż autem – zapięte pasy, atestowany fotelik i podnóżek samochodowy KneeGuardKids

Podczas podróży samochodem wyzwaniem mogą okazać się przystanki. Ograniczony wybór działających miejsc sprawia, że na jednym z parkingów z dostępnym węzłem sanitarnym może spotkać się więcej osób. Pamiętaj o maseczce i dezynfekcji rąk, a także zachowaniu dystansu. Jeśli planujecie zjeść coś w aucie – zdezynfekujcie wcześniej ręce. Podręczny płyn odkażający i maseczki na zmianę warto mieć zawsze przy sobie. 

Nie zapominaj także o podstawowych zasadach troski o zdrowie. Każde wietrzenie samochodu, uruchomienie klimatyzacji, czy wyjście z rozgrzanego pojazdu podczas postoju to potencjalne czynniki, które mogą być odpowiedzialne za przeziębienie Twoje lub dziecka, z którym podróżujesz. 

Bezpieczeństwo w czasie jazdy to także zapięte pasy i dbałość o atestowany i dostosowany do wieku oraz wzrostu dziecka fotelik. Aby jednak w razie ewentualnej kolizji mógł on spełnić swoją rolę, ważna jest postawa, w jakiej dziecko podróżuje. Z pomocą podnóżka do auta KneeGuardKids dzieciom jest o wiele łatwiej siedzieć w prawidłowej pozycji – bez skrzyżowanych nóg czy zapartych o przednie fotele. O tym, jak ważne jest, by dziecko siedziało prawidłowo, przeczytasz na naszym blogu.

Podróże w czasie pandemii – zarówno te na krótkie, jak i na długie dystanse, są z pewnością utrudnione. Nie oznacza to jednak, że są niemożliwe. Warto wybrać środek transportu, dzięki któremu łatwo dotrzesz do celu, a przy okazji unikniecie dużych skupisk ludzi. Samochód to wybór bezpieczny i komfortowy. Jeśli zachowasz podstawowe zasady higieny, zadbasz o wygodę i odpowiednią postawę malucha, będziecie wspólnie cieszyć się drogą, nawet w trudniejszych warunkach. Będzie to także wspaniała okazja do odkrywania nowych miejsc i wspólnego spędzania czasu na łonie natury.

Tags: , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek