Podnóżek do aut KneeGuardKids zdobywcą nagrody głównej „Świat Przyjazny Dziecku”

nagroda główna w konkursie KneeGuardKids

Podnóżek do aut KneeGuardKids został zdobywcą prestiżowej nagrody w ramach konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”. To ważne wyróżnienie, które jest najlepszym dowodem na to, że podparcie pod nogi jest świetnym wyborem dla najmłodszych podróżników. Przeczytaj więcej o samej idei konkursu oraz o podnóżku do fotelika, który znalazł się na liście nagrodzonych produktów. 

„Świat Przyjazny Dziecku” – niezwykły konkurs dedykowany najmłodszym

Tegoroczna edycja wydarzenia „Świat Przyjazny Dziecku” to już XIX odsłona prestiżowego konkursu, w którym udział wzięły różnorakie produkty i rozwiązania dedykowane najmłodszym. Zasiadający w jury specjaliści – w gronie, których znaleźć można między innymi psychologów oraz pedagogów pracujących na co dzień z dziećmi, wybrali produkty, które wspierają szeroko pojęty rozwój maluchów. Tym razem miejsce na podium zajął także nasz podnóżek KneeGuardKids – chętnie wybierany przez rodziców oraz opiekunów na dłuższe, jak i krótsze podróże. 

Podnóżek do auta KneeGuardKids – poznaj jego zalety 

Podnóżek samochodowy KneeGuardKids, który zwrócił uwagę jury podczas tegorocznej edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, wyróżnia się w wielu aspektach. Powstał on po to, by dać dodatkowe wsparcie dziecięcym nóżkom podczas jazdy samochodem. Stabilność kończyn jest bardzo ważna z dwóch powodów. Po pierwsze – zapewnia większe bezpieczeństwo. Dzięki zastosowaniu podnóżka KneeGuardKids dziecko podczas podróży autem przyjmuje odpowiednią, bezpieczną pozycję. Jego wsparcie na całej trasie, to gwarancja poprawnej pozycji siedzącej na ułamek sekundy przed niespodziewanym wypadkiem. Trzeba bowiem pamiętać, że w przypadku ewentualnej kolizji fotelik może spełnić swoją rolę tylko wtedy, gdy malec siedzi podobnie jak manekin z testów. 

Komfort podróży z podnóżkiem samochodowym KneeGuardKids

Nie bez znaczenia jest także komfort. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko mogło poznawać świat poprzez podróże, warto zadbać o jego wygodę na każdej z tras. Umieszczenie nóg na podnóżku to najprostsze rozwiązanie. Dziecko nie szuka dla nich innego oparcia, nie próbuje zaprzeć ich o przedni fotel lub przyjąć nietypowej pozycji ciała. Co ważne, dzięki podnóżkowi KneeGuardKids eliminowany jest również problem w postaci cierpnących nóżek. Tak niestety często bywa w przypadku standardowego usadowienia w samochodzie, niewyposażonego w dziecięcy podnóżek. Luźno zwisające nogi wysuwają miednicę i biodra dziecka do przodu. Przez to plecy na wysokości odcinka lędźwiowego tracą kontakt z oparciem fotelika. W takiej pozycji pomiędzy plecami malucha a oparciem tworzy się luka, która negatywnie wpływa na cały kręgosłup dziecka. Uda z kolei zostają nadmiernie dociśnięte do siedziska, przez co przepływ krwi i limfy zostaje zakłócony. Wówczas zaczyna się wiercić i często zmieniać pozycję. Jakie konsekwencje niesie takie zachowanie, doskonale wiemy.

Zwiększ bezpieczeństwo i komfort podczas podróży!

Wybór podnóżka dla dzieci KneeGuardKids przez kapitułę konkursu to najlepszy dowód jakości tego produktu. Został on przecież wpisany razem z innymi przedmiotami dedykowanymi dla dzieci na listę akcesoriów, które aktywnie wspierają najmłodszych. Jeśli Tobie także zależy na rozwoju Twojego podopiecznego, zaufaj ekspertom. Sprawdź podnóżek samochodowy KneeGuardKids w praktyce podczas kolejnej, planowanej podróży, jak i w trakcie codziennych wyjazdów do przedszkola czy na zakupy. 

Tags: , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek