Niezawodne pomysły na świąteczne prezenty dla dzieci

co-kupić-dziecku-na-święta

Gdy nadchodzi grudzień, cała rzesza rodziców oraz osób, w których otoczeniu są dzieci, zastanawia się, jaki prezent wybrać. W końcu maluchy, które były grzeczne przez cały rok, wyczekują pojawienia się nie tylko Mikołaja, ale i pierwszej gwiazdki na niebie. Choć oferta sklepów w okresie świątecznym jest zazwyczaj naprawdę bogata, to jednak wybór ciekawego prezentu, który porwie serce malucha i dodatkowo będzie należeć do kategorii „użytecznych”, jest sporym wyzwaniem. Z myślą o Was przygotowaliśmy mini poradnik prezentowy, który mamy nadzieję, że pomoże Wam w wyborze odpowiedniego prezentu.

Czym kierować się wybierając prezent świąteczny dla dziecka?

Wybór prezentu dla dziecka nie jest łatwym zadaniem – szczególnie dziś, w czasach, gdzie dosłownie zalewa nas morze możliwości. Przed wyjściem do sklepu czy sprawdzeniem oferty sklepu internetowego z dziecięcym asortymentem, warto zastanowić się nad:

  • Wiekiem dziecka i etapem jego rozwoju,
  • Aktualnymi i przyszłymi potrzebami,
  • Zainteresowaniami i umiejętnościami.

Im więcej wiemy na temat dziecka, tym łatwiej wybierzemy dla niego prezent. Czasem warto także o podpowiedzi poprosić rodziców lub… skorzystać z naszych porad. O to kilka z nich.

Postaw na edukację

Prezenty z kategorii „edukacyjne” to dobry i bezpieczny wybór praktycznie dla wszystkich dzieci, niezależnie od wieku. Puzzle, układanki, klocki, zabawki sensoryczne, zestawy do eksperymentów i doświadczeń. Możliwości jest naprawdę wiele, a każda z nich będzie skutecznie wspierać rozwój intelektualny dziecka oraz stymulować rozwój poznawczy i motorykę.

Zadbaj o kreatywność

Dla małych odkrywców sprawdzą się z kolei idealnie zabawki kreatywne, które pozwolą im puścić wodze fantazji. Zamienią dzieci w małych artystów, wyzwolą ich pomysłowość i rozwiną wyobraźnię. Zestawy do malowania, wycinania czy konstruowania, szycia czy samodzielnego sklejania – w zależności od płci i zainteresowań dziecka na pewno znajdziemy ciekawe rozwiązania w sklepach.

Coś dla ciała, coś dla ducha

Na liście tegorocznych prezentów nie może także zabraknąć pozycji praktycznych. W tej kategorii bardzo dobrze sprawdzą się gadżety związane z wyposażeniem pokoju dziecięcego, jego hobby, zimowymi aktywnościami na świeżym powietrzu czy podróżami. Zabawna lampa nocna, pościel z ulubionym bohaterem z bajki, łyżwy, sanki, narty, płyty z ulubionymi bajkami i piosenkami. Czasem warto podejść nieco nietypowo do sprawy zakupu prezentów i wybrać coś, co zaskoczy dziecko.

Mamy nadzieję, że przedstawione pomysły na świąteczne prezenty pomogą Wam w wyborze tego najlepszego dla Waszych pociech. Oczywiście polecamy także nasz podnóżek. Przypisalibyśmy go do ostatniej z zaproponowanych kategorii. KneeGuardKids to z całą pewnością prezent praktyczny, który posłuży dziecku przez dobrych kilka lat. Gdzie kupić podnóżek samochodowy? Listę znajdziecie na naszej stronie, ale dla ułatwienia wklejamy link także TUTAJ.

Tags: , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek