Bezpieczne ferie – mini poradnik KneeGuardKids

bezpieczne-ferie-poradnik-kneeguardkids

Ferie zimowe to czas rodzinnych wyjazdów, które są idealną okazją do wspólnej rozrywki i rekreacji. Warto pomyśleć o organizacji całego przedsięwzięcia wcześniej, aby potem móc cieszyć się beztroskimi chwilami. W naszym mini poradniku znajdziesz kilka wskazówek, jak przygotować się do ferii. Zapraszamy do lektury!

Podnóżek KneeGuardKids – by każda podróż cieszyła!

Wybierając się w podróż autem, trzeba przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo i komfort dzieci, zapewniając im wygodne podparcie nóżek. Tę funkcję doskonale pełni podnóżek KneeGuardKids, który po pierwszym użyciu stanie się nieodłącznym towarzyszem wszystkich Waszych podróży. Dzięki niemu Twoja pociecha podczas podróży skupi się na ulubionych zabawach i czas minie Wam w miłej atmosferze. O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając się na ferie całą rodziną, by wypoczynek był nie tylko udany, ale również bezpieczny?

 

Wybór hotelu przyjaznego dla rodzin

Baza hotelowa w Polsce stale się powiększa, również o miejsca przyjazne rodzinom. Jeśli podróżujesz z dzieckiem poniżej pierwszego roku życia i starszakiem, idealnym wyborem są pokoje rodzinne. Poza standardowym wyposażeniem znajdziesz w nich również wygodne łóżeczko dziecięce, wanienkę, podnóżki łazienkowe, podgrzewacze do butelek czy przewijaki. Warto także zwrócić uwagę na lokalizację. Oddalona od atrakcji baza noclegowa będzie bowiem wymagać przejazdów. Jeśli z kolei wybierzecie kwaterę w pobliżu punktów, które chcecie odwiedzić, to wszędzie będziecie mogli pójść pieszo. Warto także dowiedzieć się, czy wybrany hotel oferuje atrakcje dla dzieci w postaci animacji, czy wewnętrznego placu zabaw. Wówczas nawet w niepogodę będziecie mieli co robić.

 

Przyjemne z pożytecznym – ferie „na zdrowie”

Ferie to także idealny czas na poprawę odporności. Jeśli dzieci często chorują, możesz zabrać je nad morze. Zmiana klimatu w takim okresie zawsze przynosi pozytywne skutki. Nawet chłodniejsza pora roku spędzona w takich miastach jak Gdańsk czy Kołobrzeg, stanowi doskonałą alternatywę dla gór. Pamiętaj jedynie o dobrej ochronnie skóry – nad morzem, tak jak i w górach, skóra jest bardziej narażona na ekspozycję na ostre, mroźne powietrze.

 

Odpowiedni ubiór – czyli jaki?

Zimowy ubiór dziecka często dla rodziców stanowi wyzwanie. Chłodniejsze temperatury zmieniają odczuwalność i często zdarza się, że zakładamy na siebie zbyt ciepłe ubrania. Musimy jednak pamiętać, że dzieciaki szalejące na śniegu muszą mieć poczucie wygody i na dodatek podczas ruchu jest im dużo cieplej. Warto więc przygotować zestaw ubrań, który pozwoli nam się ubrać na tak zwaną „cebulkę”. Wówczas w zależności od aktywności możemy jedną z warstw ściągnąć lub założyć dodatkową. Na pewno bardzo ważne jest też obuwie – nieprzemakalne, z wyższą cholewką. Nie zapomnijcie także drugich butów na zmianę!

 

Pierwsze kroki na stoku lub lodowisku

Kilkulatki bardzo chętnie zdobywają nowe umiejętności. Dotyczy to również jazdy na sankach, nartach lub łyżwach. W trakcie pobytu w różnego rodzaju szkółkach o ich bezpieczeństwo zadba instruktor, ale za przygotowanie dziecka do zajęć odpowiadają zawsze rodzice. Zatroszcz się o odpowiedni kombinezon lub kurtkę i ocieplane spodnie, które nie tylko ochronią przed chłodem i wiatrem, ale również zamortyzują ewentualny upadek. Jeśli planujemy dłuższe zabawy na świeżym powietrzu, to warto także zapewnić dziecku komplet bielizny termo aktywnej. Koniecznie przygotujcie także kask oraz wygodne rękawice.

 

Zabawy na świeżym powietrzu – mierz siły na zamiary

W trakcie ferii, gdy spadnie śnieg, a pogoda sprzyja spacerom, warto zdecydować się na aktywność na świeżym powietrzu. Aby nie obawiać się przeziębień, zadbaj o odpowiednie dawkowanie czasu spędzanego na świeżym powietrzu – z kilkulatkiem nie wychodź dłużej niż na godzinę – dwie, a gdy temperatura spadnie znacznie poniżej zera, lepiej ograniczyć się do maksymalnie półgodzinnych lub kilkunastominutowych spacerów.

Przed wyjazdem nie zapomnij też o sprawdzeniu stanu technicznego swojego pojazdu. Warto to robić zawsze przed podróżą, zwłaszcza jeśli planujecie w nią wyruszyć całą rodziną. Zapewni Ci to komfort psychiczny, dzięki czemu odpoczynek będzie jeszcze bardziej efektywny i dodatkowo wpłynie na Wasze bezpieczeństwo podczas podróży.

Tags: , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek