Co zrobić, aby podróż z dzieckiem była miła, bezpieczna i komfortowa?

kneeguardkids-bezpieczna-podroz

Nieważne czy przygotowujesz się do dalekiej podróży, czy do krótkiego przejazdu na rodzinne święto. W każdym z przypadków należy pamiętać o podstawowym ABC przewozu malucha, po to, aby wyjazd samochodem był bezpieczny i kojarzył mu się z wygodą i miłą atmosferą. To naprawdę procentuje. Stosując się do kilku prostych zasad, raz na zawsze wyeliminujesz problem marudzenia i grymaszenia na widok auta. Poniżej zebraliśmy kilka najbardziej przydatnych porad, które pozwolą Wam cieszyć się wspólnymi wycieczkami.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas jazdy autem

Relaks zarówno dla malucha, jak i dla Ciebie, możliwy jest dopiero wtedy, kiedy wiesz, że nic Wam nie zagraża. Twoje dziecko musi być zatem maksymalnie dobrze zabezpieczone. Pomoże Ci w tym dopasowany, atestowany fotelik. Porozmawiaj ze sprzedawcą w sklepie z akcesoriami dziecięcymi, zagłęb się w temat na forach, posłuchaj opinii innych rodziców, zerknij na specjalistyczne artykuły opisujące testy zderzeniowe. Zachęcamy także do lektury artykułu na naszym blogu, w którym pan Przemysław Skrzypek ze sklepu Entliczek doradza co zrobić, aby zapewnić dziecku bezpieczną i komfortową podróż samochodem.

Pamiętaj, że decyzja o wyborze fotelika powinna być dobrze przemyślana. Kiedy już wybierzesz najodpowiedniejszy model, dopasuj go indywidualnie do potrzeb swojego małego pasażera. Zadbaj również o odpowiednie napięcie pasów. Nie ściskaj ich zbyt mocno, aby nie krępować ruchów dziecka, nie pozostawiaj też nadmiernych luzów, aby w razie hamowania zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Sprawdź także położenie zagłówka – tylko odpowiednio ułoży chroni głowę dziecka i zapewnia prawidłowe prowadzenie pasa przez obręcz barkową.

Wygoda dziecka podczas podróży

Fotelik niewątpliwie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o bezpieczny przewóz malucha. Jeśli dodatkowo wyposażymy go w kilka gadżetów, to z pewnością każda podróż minie nam w miłej atmosferze. I tak na przykład otarciom przez pasy zapobiegnie specjalna pluszowa nakładka. Z niemiłymi odparzeniami skóry pożegnacie się natomiast dzięki mięciutkim, oddychającym pokrowcom.

A co z prawidłową postawą ciała dziecka? Czy zdajesz sobie sprawę z przeciążeń, które powstają, kiedy małym stopom brakuje solidnego oparcia? To tak, jakbyś siedząc na zbyt wysokim krześle, swój cały ciężar ciała opierał na udach. To nie tylko szalenie niewygodne i męczące, ale także niebezpieczne dla stawów! Rozwiązaniem jest podnóżek KneeGuardKids, który jest kompatybilny ze wszystkimi fotelikami montowanymi przodem do kierunku jazdy. Poprawia komfort i wygodę jazdy autem, odciążając mięśnie i stawy Twojego dziecka.

Miła atmosfera podczas wspólnych samochodowych wypraw

Zadbaj o to, żeby w Twoim samochodzie panowała przyjemna dla dziecka temperatura. Nie przegrzewaj auta i staraj się je wietrzyć przed każdą podróżą. Przygotuj sobie także kilka płyt z ulubioną muzyką swojego dziecka. Nie ma nic fajniejszego niż wspólne nucenie podczas podróży. Warto także pomyśleć o audiobookach dla starszych pociech. Możesz także doposażyć swój samochód w specjalne, montowane na przednim siedzeniu torby z zapinanymi w różny sposób kieszonkami, w których ukryjesz jego ulubione gry i zabawki. 

Wspólne zabawy podczas podróży

Nawet jeśli jesteś kierowcą, możesz pozwolić sobie na kilka, nieangażujących Cię w znaczącym stopniu, wspólnych zabaw. Liczenie samochodów? Szukanie konkretnej cyferki w tablicach rejestracyjnych? A może wymyślanie wspólnej bajki? Zainspiruj się naszym artykułem i puść wodze fantazji. Dzieci uwielbiają nowe, „tylko Wasze” zabawy!

Mamy nadzieję, że od teraz każda wyprawa – ta krótka, jak i nieco dłuższa, upływanie Wam w miłej, bezpiecznej i komfortowej atmosferze!

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek