Gdy dzień coraz krótszy – pomysły na jesienne zabawy z dziećmi

jesienne-zabawy-z-dziecmi-kneeguardkids

Dni stają się coraz krótsze, a wieczorami w nieco chłodniejszym powietrzu czuć już powoli nadchodzącą jesień. Bose nogi wesołego lata żegnamy na korzyść cieplejszych bucików Pani jesieni, a zabawy w wodzie zamieniamy na długie spacery i rodzinne ogniska. Jesień nie musi być smutna i nudna! Co zatem robić, aby nie dać się powakacyjnej chandrze i miło spędzić wspólnie czas? Podpowiadamy!

Wycieczka do lasu

Jesień to fantastyczny czas na wspólne odwiedzenie lasu. Kolorowe dywany liści, żołędzie, szyszki, pachnący, wilgotny mech- to wszystko jest możliwe tylko jesienią! Dla Twojego dziecka to doskonały moment na obserwowanie zmian, które zachodzą w przyrodzie. Zaczynający się sezon grzybowy może stać się wspaniałą okazją do nauki o ich rodzajach i właściwościach. Czy Twój maluch umie już odróżnić prawdziwka od muchomora?
Pamiętaj, że z takiej wyjątkowej eskapady możecie przywieźć pamiątki, które wykorzystacie przy wspólnych domowych zabawach. Nic także nie smakuje lepiej niż herbata z termosu i kanapka zjedzona na kocu rozłożonym w środku lasu po dłuuuugiej wędrówce.

Nie zapomnijcie także o zagospodarowaniu czasu podczas przejazdu! W końcu nic tak nie rozwija wyobraźni i kreatywności dzieci, jak wspólne zabawy! Gdy już usiądzie w foteliku i przyjmie bezpieczną pozycję z podpartymi na podnóżku samochodowym nóżkami, wykorzystaj jego skupienie na naukę liczb czy literek. Możecie liczyć wspólnie mijane domy czy auta. Możecie wymieniać przedmioty na daną literę czy głośno powtarzać alfabet. Pomysłów na zabawę z dziećmi jest wiele – znajdźcie Wasze ulubione, a czas podczas jazdy autem będzie Wam mijał szybko i to w bardzo pozytywnej atmosferze!

Wasz własny las

Każda zabawa może być pretekstem do nauki. Słyszeliście już o lasach w słoikach? Te małe dzieła sztuki szturmem zdobywają serca zarówno rodziców, jak i maluchów. Są nie tylko wspaniale wyglądającym elementem dekoracyjnym, ale także kreatywną zabawą przy ich tworzeniu. Zainspiruj się stronami, które krok po kroku wyjaśniają, jak zabrać się do produkcji własnego słoja i jakie rośliny w nim umieścić. Skomponujcie sami Wasz wyjątkowy kawałeczek natury i codziennie z dumą będziecie mogli obserwować efekty Waszych starań.

Wizyta na targu

Codzienne czynności często nie wydają nam się fascynujące. Wizyta na warzywnych straganach to dla dorosłych jedynie element codzienności. Dla Twojego dziecka może stać się jednak ciekawą i pouczającą zabawą! Wybierz się z nim na wspólne zakupy, na których razem zadecydujecie, co znajdzie się na Waszym stole. Zwracaj uwagę na mniej znane owoce i warzywa. Dopytuj dziecko czy wie, jak się nazywają, jak smakują i w jaki sposób można je wykorzystać w kuchni. A możecie wybierzecie te, które spodobają się mu najbardziej i urządzicie w domu mały konkurs na rozpoznawanie smaków?

Wesoła kuchnia

Jesień rozpieszcza nas swoimi owocowo-warzywnymi darami. Śliwki, jabłka, kolorowe papryki… To czas przetworów, weków i cudownie pachnących domowych ciast. Zaproś do kuchni swoją pociechę i razem wyczarujcie coś niesamowitego! Poproś dziecko o pomoc w myciu produktów, mieszaniu w garnku, zagniataniu ciasta czy drylowaniu śliwek. W zależności od jego wieku wybierz czynność, która nie sprawi mu problemu. Nawet bardzo wczesne przedszkolaki świetnie poradzą sobie np. z ozdabianiem wypieków cukrem pudrem. Wspólne gotowanie może Wam przynieść wiele radości, a Twojemu dziecku przysporzy także powodu do prawdziwej dumy!

Jesienią warto postawić na zabawy i aktywność na świeżym powietrzu. To ostatnie chwile dobrej pogody i temperatur, które zachęcają do przebywania poza domem. Staraj się organizować spacery i wycieczki, korzystając z pięknych, kolorowych krajobrazów, które oferuje ta pora roku. Przygotowując do nich swojego malucha, pamiętaj o zapewnieniu mu maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu w trakcie podróży samochodem- fotelik oraz podnóżek KneeGuardKids, to Wasi najlepsi sprzymierzeńcy!

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek