Wszystko, co musisz wiedzieć na temat podnóżka samochodowego KneeGuardKids

podnozek-samochodowy-kneeguardkids

Wielu rodziców doświadcza pewnych problemów podczas podróżowania z dziećmi. Zwykle dotyczą one dyskomfortu, jaki odczuwa dziecko podczas jazdy samochodem. Często jest on związany nie tyle z chorobą lokomocyjną, co z niewygodną pozycją przybieraną w foteliku.  Maluszki podróżujące przodem do kierunku jazdy bywają niespokojne, ponieważ nie wiedzą co zrobić ze zwisającymi w dół nóżkami – brakuje im odpowiedniego podparcia. Na szczęście naprzeciw potrzebom małych pasażerów, wychodzi podnóżek samochodowy KneeGuardKids.

Jak dziecko sygnalizuje problem z brakiem podparcia nóg?

Dzieci w różny sposób sygnalizują drętwienie i ból nóg. Oprócz płaczu możemy spotkać się z kopaniem w oparcie fotela, krzyżowaniem nóg, czy próbami częstej zmiany pozycji. W efekcie maluszek jest niespokojny i nie może czerpać radości z podróży.

Prawidłowa pozycja w foteliku podczas jazdy autem

Niespokojny maluszek nie denerwuje się w trakcie siedzenia w foteliku bez powodu. Zwisające nóżki cierpną przez zaburzenia krążenia krwi i limfy. Wywołane grawitacją obciążenie kończyn prowadzi również do nadmiernej tkliwości w kolanach i mięśniach. Dziecko zaczyna się wówczas wiercić, a to znacznie obniża poziom jego bezpieczeństwa. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Fotelik chroni dziecko tylko wtedy, kiedy przybiera ono prawidłową pozycję w trakcie jazdy. Pozycję jaką widzimy gdy wykonywane są testy zderzeniowe.

Czym jest podnóżek KneeGuardKids3?

Specjaliści opracowali podnóżek do fotelików samochodowych, który zapewnia odpowiednie podparcie nóżkom małych pasażerów w wieku od 2 do 9 lat. Produkt pomaga w zredukowaniu napięcia mięśniowego w dolnych kończynach oraz skutecznie odciąża stawy. Teorię tę potwierdza także fizjoterapeutka dziecięca, Justyna Niedźwiecka. Podnóżek sprawdza się świetnie zarówno w trakcie krótkich, jak i dłuższych podróży. Nie musisz już się martwić o długie stanie w korkach – Twojemu dziecku z pewnością będzie teraz bardzo wygodnie!

Intuicyjny montaż i obsługa podnóżka samochodowego

W zależności od wzrostu dziecka, możesz ustawić podnóżek samochodowy w taki sposób, by pewnie podpierał stopy dziecka. Podnóżek posiada bardzo duży zakres regulacji wysokości, który wynosi aż 38 cm, z możliwością przesuwania podstawki pod stopy co 0,7 cm. Można go stabilnie zamocować między fotelikiem samochodowym a siedzeniem pojazdu wyposażonego w system ISOFIX, jak również bez niego. Trzeba jedynie pamiętać, aby przestrzeń za przednim fotelem wynosiła minimum 22 cm.

Producent zadbał, by instrukcja obsługi produktu była czytelna, a jego montaż przebiegał płynnie nawet wtedy, kiedy robisz to po raz pierwszy. Cały proces jest szybki i prosty, co można też zobaczyć w materiale video. Pamiętaj, że dbając o prawidłową pozycję dziecka w trakcie jazdy, chronisz je przed nieprzyjemnymi skutkami drogowych kolizji. Podnóżek KneeGuardKids3 przeszedł pozytywnie również testy zderzeniowe

Rodzice doceniają również aspekt ich bezpieczeństwa i lepszej koncentracji w czasie jazdy, kiedy dziecko jest spokojne i zrelaksowane. Wówczas mogą się w pełni skupić na sytuacji na drodze, zamiast próbować uspokoić płaczące dziecko.

Łatwy montaż podnóżka oraz jego zalety związane z odpowiednim podparciem stóp dziecka powodują, że staje się on jednym z najchętniej kupowanych akcesoriów samochodowych. Podnóżek łatwo utrzymać w czystości. Jest on również bardzo lekki, co znacznie ułatwia jego przenoszenie i montowanie. To jeden z najbardziej innowacyjnych elementów wyposażenia samochodu, który z pewnością zrewolucjonizuje sposób podróżowania wielu rodzin.

 

Tags: , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek