Dlaczego wakacje we wrześniu mają swój urok?

wakacje-wrzesien-kneeguardkids

Choć pierwszy dzwonek szkolny przerwał już wakacyjne lenistwo, warto pamiętać, że kalendarzowe lato na dobre zakończy się dopiero 23 września. To jeszcze prawie cały miesiąc na zabawę, podróże i urlopowe eskapady. Jeśli więc nie udało Ci się nigdzie wyjechać do tej pory – spokojnie, masz jeszcze chwilkę. Wystarczy mapa, samochód i dobry humor! Wakacje we wrześniu to doskonały pomysł! Dlaczego? Poniżej zebraliśmy klika powodów, dla których warto zaplanować swój urlop właśnie na ten miesiąc!

Zwiedzanie prawie na wyłączność

Chcielibyście podziwiać piękno Morskiego Oka, nie stojąc w ścisku? A może na molo w Sopocie wolicie oddychać bałtycką bryzą zamiast smażonym olejem z pobliskich, zatłoczonych knajpek? Cudownie! Wrzesień to tzw. czas po sezonie. Nie musisz już obawiać się dzikiego tłumu turystów zakłócających nie tylko odgłosy natury, ale nawet Twoje własne myśli! Rodzinne spacery nieprzeludnionymi plażami, spokojne zwiedzanie zabytków własnym rytmem i korzystanie z wciąż dostępnych atrakcji, to tylko jedne z niesamowitych plusów późniejszego urlopu.

Okazyjne ceny

Hotele i pensjonaty mają specjalne, wyższe taryfy sezonowe. Przedsiębiorcy podczas letnich wakacji starają się zarobić jak najwięcej, podnosząc czasami nawet kilkukrotnie ceny. Ta sama tendencja pojawia się w restauracjach, barach, lodziarniach, a nawet lokalnych sklepikach. We wrześniu ceny stabilizują się, wracając do swojego przedsezonowego pułapu. Jest to także okres, w którym można znaleźć najwięcej fantastycznych okazji cenowych na noclegi czy zorganizowane wycieczki.

Ciepło, ale nie upalnie

Lato jest fantastyczne- zgodzimy się wszyscy! Jednak prawdziwie tropikalne upały, coraz częściej zdarzające się w również w Polsce, nie każdemu służą. A nawet dla tych, najbardziej ciepłolubnych, zwiedzanie przy ponad 30 stopniach może stać się prawdziwą torturą, nie wspominając już o dzieciach, dla których wysokie temperatury bywają wręcz niebezpieczne.

Wrzesień, że swoimi średnimi temperaturami oscylującymi w okolicach 20 stopni w Polsce, daje miłe ciepło, nie narażając na słoneczne przeciążenie. To idealna pogoda na wędrówki, spacery czy aktywność fizyczną, o które trudno w palącym słońcu.

Przygotowując się do wrześniowego urlopu, skorzystaj z naszego poradnika. Do swojej torby dorzuć jednak cieplejszą kurtkę i kubek termiczny. W zamian za to możesz zrezygnować z mocnych sprayów na komary. Czy nie brzmi to, jak dodatkowy plus?

Jeśli jesteś rodzicem maluszka przedszkolnego, wrzesień to doskonały miesiąc na pełen urlop, rodzice szkolnych dzieci także jednak nie muszą się martwić. Wrześniowe weekendy to doskonałe momenty na wspólne poznawanie naszego pięknego kraju. Nie masz pomysłu? Zajrzyj do naszego przewodnika, zainspiruj się i zacznij pakować walizki!

Jak przy każdej wycieczce, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu auta do wspólnej podróży. Z pomocą przyjdzie tu nasze samochodowe ABC:

  • sprawdź ogólny stan techniczny pojazdu,
  • zweryfikuj ustawienia fotelika (czy Twoja pociecha nie urosła i nie jest to już czas na poluzowanie pasów i zweryfikowanie pozycji zagłówka?),
  • zadbaj o stabilne oparcie dla małych stópek.

W tym ostatnim, jak zwykle pomoże Ci podnóżek KneeGuardKids.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek