Okiem eksperta – jak przygotować się na wyjazd z dziećmi?

sklep-u-kubusia-kneeguard-kids

Czas wielkich wakacyjnych eskapad i małych weekendowych wypadów w pełni! Zastanawiasz się jak przygotować swoją rodzinę na wyjazd? Czy istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym wspólne podróżowanie może być jeszcze przyjemniejsze? O pomoc w odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy pana Jakuba Reślińskiego, doradcę klienta w rawickiej filii sieci sklepów „U Kubusia”, których oddziały znajdują się także w Głogowie, Lesznie, Lubinie oraz we Wrocławiu.

Okiem eksperta – Jakub Reśliński z rawickiej filii sieci sklepów „U Kubusia”

KneeGuardKids: Dzień Dobry Panie Jakubie, zwracamy się do Pana z prośbą, aby okiem eksperta doradził Pan naszym czytelnikom, jak najbardziej efektywnie przygotować się do wakacyjnego wyjazdu z maluchem. Czy istnieją uniwersalne rady, które mogą uchronić nas przed niespodziewanymi wyjazdowymi „wpadkami”?

Jakub Reśliński: Dzień Dobry. Chciałbym móc powiedzieć, że trzymając się ustalonych reguł, jesteśmy w stanie przewidzieć najdrobniejszą rzecz i wszystko utrzymać pod kontrolą. Jestem także pewny, że rodzice właśnie to chcieliby teraz usłyszeć… Niestety, a wiem to z licznych relacji swoich klientów, podróże z dziećmi zazwyczaj generują szereg najmniej spodziewanych sytuacji. Nie da się im wszystkim zapobiec. Na szczęście można się do nich jak najlepiej przygotować.

KneeGuardKids: Wspomina Pan o relacjach klientów, to bardzo ciekawe! Jesteśmy pewni, że naszych czytelników również zainteresują – to zawsze jakiś punkt odniesienia, czy mógłby Pan opowiedzieć nieco więcej?

Jakub Reśliński: Och, opowieści bywają naprawdę różne. Od kompletnie zabawnych jak zatrzymanie całej wycieczki przez zbłąkanego w samochodzie motyla, do tych poważniejszych, wynikających ze złego dopasowania fotelika samochodowego czy braku akcesoriów niezbędnych do przewozu dzieci – zasłonek przeciwsłonecznych czy maty na dziecięce zabawki montowanej na fotelu pasażera lub kierowcy.

KneeGuardKids: Cóż, na motyla niewiele możemy poradzić, skupmy się zatem na drugim, poruszonym przez Pana aspekcie. Czy mógłby Pan ten temat omówić nieco szerzej? To bardzo przydatne wiadomości, z których z pewnością chętnie skorzystają nasi czytelnicy.

Jakub Reśliński: Oczywiście, chętnie podzielę się swoją wiedzą. Najczęstszym błędem popełnianym przez rodziców jest nieprecyzyjne określenie potrzeb dziecka w zakresie dopasowania fotelika. Problemem może okazać się tutaj zarówno zbyt uciskający pas, jak i nieoddychający i wywołujący uczucie dyskomfortu materiał go pokrywający, czy źle wyregulowany zagłówek.

KneeGuardKids: Co można zatem zrobić, aby podnieść komfort dzieci podczas jazdy?

Jakub Reśliński: Moje rady są bardzo proste: przed każą podróżą należy ponownie sprawdzić ustawienia fotelika, dostosowując go do rosnącej jak na drożdżach pociechy. Jest to kwestia szczególnie ważna, gdy często przekładamy fotelik z auta do auta. Zawsze zachęcamy, aby w razie wątpliwości, czy planowanych dłuższych przejazdów, zgłosić się do nas w celu weryfikacji poprawności montażu fotelika. Od tego w końcu zależy bezpieczeństwo dzieci. Problem uczucia dyskomfortu z powodu siedzenia na sztucznym materiale można natomiast wyeliminować poprzez specjalne, miłe dla ciała, naturalne i oddychające pokrowce. To jeszcze nie wszystko. Być może lekko Was teraz zaskoczę.

KneeGuardKids: Co takiego ma Pan na myśli?

Jakub Reśliński: Ważnym elementem podczas jazdy autem z dzieckiem jest jego komfort. Wielu rodziców w rozmowach powtarza, że dzieci są niespokojne, wiercą się, kopią w przednie fotele, krzyżują nogi. Wówczas uświadamiamy im, że podłoże tych zachowań wcale nie tkwi w „niegrzeczności” ich pociech. Dzieciom po prostu brakuje odpowiedniego podparcia dla stóp. Luźno zwisające nogi często wywołują poczucie dyskomfortu, spowodowane nieustającym napięciem mięśni ud oraz ich znacznym przeciążeniem. Efekty są chyba wszystkim znane – wiercące się, próbujące odnaleźć wygodną pozycję dziecko. Co ciekawe i ten problem jest banalnie prosty do wyeliminowania poprzez zastosowanie kompatybilnego z fotelikami ustawionymi przodem do kierunku jazdy, podnóżka samochodowego KneeGuardKids.

KneeGuardKids: Miło nam to słyszeć! Czy możemy zatem stwierdzić, że poleca Pan podnóżek, jako uzupełnienie fotelika samochodowego?

Jakub Reśliński: Zdecydowanie tak! Podnóżek KneeGuardKids dając stabilne oparcie małym stopom, odciąża je, gwarantując upragniony komfort i spokój zarówno małemu podróżnikowi, jak i współpasażerom. Osobiście jestem pod wrażeniem jego precyzyjnej regulacji, zapewniającej możliwość swobodnego dopasowywania go do zmieniającego się wzrostu dziecka. Produkt ten szczególnie teraz, w szczycie wakacyjnych wyjazdów, cieszy się ogromną popularnością wśród rodziców dzieci jeżdżących przodem do kierunku jazdy.

KneeGuardKids: A kiedy już zapewnimy podstawy komfortu przewozu dziecka, na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Jakub Reśliński: Z ciekawych propozycji posiadamy torby chłodzące do przewozu napojów i drobnych przekąsek. Słyszałem już niejedną relację o wybuchających nagrzanych soczkach, polecam je zatem z jak największym przekonaniem. Nie zapominajmy także o osłonach przeciwsłonecznych na szyby. Zbyt mocno operujące słońce potrafi bardzo negatywnie wpłynąć na komfort dzieci. Ostatni z niezbędnych elementów podczas wyjazdów wakacyjnych to oczywiście zabawki dostosowane do wieku dziecka.

KneeGuradKids: Zdecydowanie przyznajemy rację! Panie Jakubie, serdecznie dziękujemy za poświęcony czas! Jesteśmy pewni, że Pana rady okażą się nieocenione dla naszych, szykujących się do eskapad czytelników.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek