Wyjazd wakacyjny z dzieckiem – jak się do niego przygotować?

wyjazd-na-wakacje-z-dziecmi

Czeka Cię Wasz wspólny wyjazd i zastanawiasz się, jak zaplanować go tak, żeby dostarczył samych pozytywnych emocji? Co zabrać, co zapakować i o czym nie wolno Ci zapomnieć? Te pytania towarzyszą chyba każdemu rodzicowi, szykującemu się do wspólnej podróży. Zobacz, co możesz zrobić, aby wspólna droga upłynęła w wesołej atmosferze, niezmącona niepotrzebnymi nerwami i narzekaniami.

Bezpieczeństwo i komfort dziecka podczas jazdy autem

To słowa klucze, jeśli chodzi o przewóz dzieci. Każdy rodzic chce mieć pewność, że jego dziecko jest zabezpieczone podczas jazdy samochodem najlepiej jak może. Oczywiście główną rolę odgrywa tu certyfikowany i atestowany fotelik samochodowy! To on gwarantuje bezpieczny przewóz. Równie ważne jest także odpowiednie dopasowanie go do małego pasażera. Sprawdź, czy materiał, z którego jest wykonany, nie podrażnia skóry Twojego dziecka. Jeśli tak jest, z pomocą przyjdą specjalne, wykonane z „oddychających”, miłych dla skóry materiałów nakładki. Zweryfikuj także, czy pasy nie powodują otarć. Doposaż je ewentualnie w mięciutkie otulacze, które pomogą wyeliminować ten problem. Poddaj kontroli także pozycję, którą przyjmuje Twoje dziecko podczas jazdy. Czy jego nogi nie zwisają bezwładnie, powodując niepotrzebne obciążenie zarówno mięśni, jak i stawów małych nóg? Trudno o dobry humor już po pół godzinie w tak niewygodnej pozycji! Rozwiązaniem jest podnóżek KneeGuardKids, który zapewni dziecku stabilne oparcie dla stóp. Regulowana podstawa pod stopy pozwoli Ci na dobranie optymalnego kąta ustawienia dostosowanego do potrzeb Twojego dziecka.

Apteczka – niezbędna pomoc w nagłych sprawach

Nie zapomnij o apteczce! Zaopatrz ją w najbardziej przydatne w podróży medykamenty. Warto, aby znalazły się tam: środki przeciw chorobie lokomocyjnej, leki zbijające gorączkę, plastry, stripy czy woda utleniona. Niezbędnym wyposażeniem może okazać się także żel łagodzący swędzenie po ukąszeniach owadów. Radosne, dynamiczne zabawy na urlopie sprzyjają małym kontuzjom, takim jak niespodziewany guz czy niewielkie otwarcia. Warto być na nie przegotowanym!

Wspólne planowanie podróży

Opowiedz Twojemu dziecku o miejscu, w które jedziecie i poszukajcie razem ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Pomoże Ci w tym nasz cykl artykułów „Odkrywamy Polskę z KneeGuardKids”, w którym przedstawiamy miejsca w Polsce warte odwiedzenia. Możecie wspólnie narysować Waszą drogę na mapie. Postaraj się o odnalezienie kilku ciekawych miejsc na trasie przejazdu i wspólnie ich wypatrujcie. To zapewni Wam wspaniałą rozrywkę zarówno przy planowaniu, jak i już w trakcie wycieczki.

Przekąski na mały i nieco większy głód

Dzieci podczas jazdy autem często nabierają apetytu. Warto zaplanować takie rzeczy wcześniej. Przygotuj zdrowe przekąski i napoje, które zaspokoją mały głód młodego podróżnika. Jeśli wybieracie się w dłuższą trasę, postaraj się odnaleźć opcjonalne miejsce, w którym zatrzymacie się na obiad. Warto mieć takie w zanadrzu, żeby nie denerwować się niepotrzebnie w trakcie jazdy.

Plan zabawa!

Przygotuj ulubione książeczki, płyty z piosenkami i zabawki, które umilą Twojemu dziecku czas w trakcie podróży. Zapoznaj się z kilkoma prostymi zabawami, które pomogą Ci, kiedy znudzą go już znane mu rozrywki. A może zainspirują Cię do wymyślenia zupełnie nowych, tylko waszych gier?

Mamy nadzieję, że wspólne wakacyjne wyjazdy przyniosą Wam same miłe doświadczenia! Ahoj przygodo – niech podróż w nieznane będzie źródłem wielu miłych wspomnień.

Tags: , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek