Podnóżek samochodowy KneeGuardKids – niezbędny towarzysz każdej wyprawy!

Podróżowanie z dzieckiem może być prawdziwą przyjemnością. Możliwość pokazania maluchowi nowych miejsc i wspólnego rodzinnego spędzania czasu to ogromne zalety wycieczek z najmłodszymi. By jednak każdy etap wyprawy, także ten spędzony w samochodzie, upłynął w miłej atmosferze, trzeba się wcześniej przygotować. Pracując nad niezbędnym wyposażeniem samochodu, nie można zapomnieć o wiszących niewygodnie nogach. Na szczęście jest już podnóżek do auta KneeGuardKids. Dlaczego warto go mieć przy sobie? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, z jakich powodów jest on niezbędnym towarzyszem każdej podróży.

Dlaczego odpowiednia postawa dziecka podczas jazdy jest taka ważna?

Zadaniem podnóżka samochodowego, jest dbanie o to, by dziecko zachowało odpowiednią postawę podczas podróży. Czy wiesz, dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na pozycję podopiecznego podczas jazdy autem? Przede wszystkim ze względu na jego bezpieczeństwo. Tylko odpowiednie zajęcie miejsca w foteliku zagwarantuje ochronę podczas ewentualnej kolizji drogowej.

 

Dyskomfort w foteliku źródłem zagrożenia

Kolejnym, bardzo ważnym powodem jest komfort. Mały podróżnik nie jest w stanie sięgnąć nóżkami do podłogi samochodu. Powoduje to ogromny dyskomfort i zmusza do częstych zmian pozycji, które z jednej strony przynoszą ulgę, ale z drugiej mogą być skrajnie niebezpieczne. Na przykład zapieranie nóg na przednim siedzeniu nie jest rozsądnym rozwiązaniem. W razie wypadku może dojść nie tylko do połamania kończyn, ale także do uszkodzenia bioder i miednicy. Dlatego tak ważne jest, by dziecko otrzymało podnóżek KneeGuardKids, który dzięki możliwości regulacji dopasuje się perfekcyjnie do jego wzrostu i pomoże wygodnie spędzić czas w podróży.

 

Podnóżek KneeGuardKids – niezbędny towarzysz podróży

O prawidłową postawę dziecka warto dbać w każdej sytuacji. Codzienne podróżowanie z maluchem, nawet na krótkie dystanse może być stresujące. Dziecko, któremu drętwieją nóżki często kopie w fotel, wierci się i jest rozdrażnione. Każde z tych zachowań może rozpraszać rodzica i powodować, że nie będzie on w stanie skupić się na jeździe. Z tego względu, nawet podczas krótkich podróży, podnóżek samochodowy pomoże rozwiązać problem z dyskomfortem.

Sytuacja może jeszcze bardziej skomplikować się podczas długich wyjazdów. Kilkugodzinne odcinki meczące są nawet dla dorosłych i przyzwyczajonych do jazdy osób. Dlatego planując wyprawę autem, warto skupić się na maksymalnym komforcie dziecka.

 

Przed wyruszeniem w podróż, wyreguluj podnóżek samochodowy

Planując wyjazdy, zawsze zadbaj o to, aby dopasować podnóżek KneeGuardKids dokładnie do wzrostu dziecka. Podnóżek jest rozwiązaniem, które może sprawdzić się dla dzieci w wieku od dwóch do dziewięciu lat i pasuje do większości modeli fotelików skierowanych przodem do kierunku jazdy bez bazy z nogą wspornikową.

Zanim więc ruszycie w drogę, przeprowadźcie testy. Niech mały pasażer zajmie pozycję, w której plecy będą przylegały do oparcia fotelika. Podróżowanie będzie dla dziecka wówczas najwygodniejsze. Następnie należy dopasować wysokość położenia podestu na stopy. Polecamy ustawić go w takim miejscu, żeby uda delikatnie uniosły się nad obrzeżem siedziska fotelika. Likwidując ucisk, udrażniamy krążenie krwi i limfy. Pamiętaj, że młodsze dzieci podróżujące w fotelikach z grupy 9-18 kg powinny mieć ustawiony podest podnóżka pod kątem o nachyleniu około 40°. Nie zapominaj także o obniżaniu podestu co kilka miesięcy wraz z wydłużającymi się nogami dziecka.

Potrzeba szybkiego przemieszczania się, ograniczenia komunikacyjne, a także po prostu wygoda – to powody, dla których wybieramy podróż samochodem. Planując ją, nie zapominaj jednak o niezbędnym towarzyszu każdej wyprawy, którym jest podnóżek KneeGuardKids. To dzięki niemu masz pewność bezpieczeństwa swojej pociechy, a także komfortu podróży. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, tylko cieszenie się wspólną wyprawą!

Tags: , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek