5 miejsc w Polsce wartych odwiedzenia z dziećmi

gdzie jechać na wakacje z dziećmi w Polsce

Dzieciństwo to czas na poznawanie świata, odkrywanie nowych miejsc i zdobywanie doświadczeń.  Jeśli chcesz, by Twoja pociecha od najmłodszych lat zwiedzała kraj, w którym mieszka, czas zaplanować podróż. Przygotowaliśmy dla Was przegląd pięciu miejsc w Polsce, które warto odwiedzić z dziećmi. Ich dodatkowym atutem jest to, że unikniesz w nich tłumów.

Na początku – przygotuj się do podróży!

Zanim przeczytasz nasz artykuł, nie zapomnij o dobrym zaplanowaniu wycieczki. Sporządź listę rzeczy niezbędnych, sprawdź trasę i możliwe miejsca na postoje. Zadbaj o komfort w czasie podróży – nie zapomnij o atestowanym foteliku i podnóżku KneeGuardKids, który pomoże dziecku zachować odpowiednią postawę ciała w trakcie jazdy samochodem i sprawi, że nóżki nie będą mu drętwieć. Udaj się na zakupy, przygotuj prowiant i napoje. Jesteś gotowy? Zatem sprawdź, gdzie warto się wybrać!

 

Kraina jezior – pokaż dziecku Mazury 

Mazury to jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski. Okolica pełna jezior jest doskonałym miejscem do rekreacji oraz uprawiania sportu. Jeśli chcesz odwiedzić ten region Polski, sprawdź ofertę gospodarstw agroturystycznych. Jednym z nich jest agroturystyka Ciche Wody. Miejsce pełne zwierząt, w którym dodatkowo organizowane są różnego rodzaju warsztaty dedykowane najmłodszym. Poprzez rozrywkę, edukują i pokazują dziecku, jak wygląda życie na wsi.

 

Zachęć malucha do wędrówek po górach

Jeśli chcesz zarazić swoje dziecko miłością do górskich wędrówek, to koniecznie sprawdź nasze dwie propozycje. Pamiętaj, by dopasować szlaki do możliwości i umiejętności małego piechura, a także reszty członków rodziny. Dla początkujących ciekawe będą oferty w Beskidzie Niskim. Jedną z nich jest Buczynowa Dolina – miejsce, które jest przyjazne rodzinom. Nie ma tam ulicznego zgiełku, samochodowych spalin i tłumów turystów, jest natomiast cisza i spokój, które sprzyjają wypoczywaniu i budowaniu rodzinnych relacji.

Chcesz zabrać swoją pociechę bliżej stolicy Tatr? Jeśli obawiasz się zbyt dużego natężenia ludzi w Zakopanem, sprawdź ofertę noclegów w sąsiednich miejscowościach. Białka Tatrzańska, Małe Ciche, Kościelisko, Murzasichle, Bukowina Tatrzańska to miejscowości warte odwiedzenia i pełne atrakcji – nie tylko regionalnych. Znajdziesz w nich wiele gospodarstw lub pensjonatów położonych nieco na uboczu, ale w pełni przygotowanych na przyjmowanie rodzin.

 

Czas zobaczyć Morze Bałtyckie

Kolejnym regionem naszego kraju, który warto zobaczyć, jest rejon nadmorski. Możliwość podziwiania morza to atrakcja, którą doceni każdy maluch. To także okazja do poznania zabytków, ciekawych miast i miasteczek. Nie bez znaczenia pozostają też względy zdrowotne.

Jeśli szukasz noclegu, który sprawdzi się dla rodziny, sprawdź Osadę Rybacką. Dzięki oddzieleniu domków zyskasz pełen komfort podczas pobytu. Malownicze położenie to dodatkowy atut tego miejsca.

 

Czas na rodzinną pasję

Wyjazd nie musi wiązać się jedynie z chęcią zobaczenia konkretnej lokalizacji. Rodzinny odpoczynek to także doskonały moment na to, by pielęgnować wspólną pasję, która połączy całą rodzinę.

Jedną z takich rozrywek jest jazda konna. Wybierając miejsce takie, jak Agrohippika nie tylko możesz skorzystać ze wszystkich plusów agroturystyki. Będziesz mógł także razem ze swoim dzieckiem szlifować umiejętności jeździeckie, które wspaniale rozwijają empatię i tężyznę fizyczną.

 

Pamiętaj ‒ wybierając miejsca do rodzinnego odpoczynku, szukaj tych, które zapewnią całej rodzinie komfort i poczucie spokoju. Sprawdzaj również dodatkowe atrakcje i możliwości rozrywki. Pogoda może być kapryśna – przygotuj się więc na każdą ewentualność!

 

Tags: , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek