Wakacje za granicą — jak zaplanować podróż samochodem z dzieckiem

Wakacje za granicą — jak zaplanować podróż samochodem z dzieckiem

Chorwacja, Czarnogóra, Włochy, a może Bułgaria? Jeśli planujesz zagraniczne, rodzinne wakacje, z pewnością zastanawiasz się, jaką wybrać trasę i o czym nie możesz zapomnieć podczas przygotowań do podróży. Najważniejsze są oczywiście kwestie związane z bezpieczeństwem. Musisz mieć także na uwadze komfort uczestników wyjazdu. Przygotuj wstępny plan postojów na trasie. Sprawdź aspekty, na które warto zwrócić uwagę przed wyruszeniem w drogę.

Opracuj trasę i zaplanuj przerwy w jeździe

Planując zagraniczny wyjazd, sprawdź dokładnie trasę przejazdu. Jak szybko się przekonasz, istnieje kilka alternatywnych dróg, którymi możesz się poruszać, by dotrzeć do danego kraju. Zweryfikuj, która z nich będzie najkorzystniejsza. Zastanów się, w jakich miejscach chcesz przekraczać granice. Pamiętaj też, by dowiedzieć się, czy wybrane drogi są płatne – w wielu krajach wymagane jest posiadanie winiety, która upoważnia do przejazdu konkretną trasą. Zweryfikuj nie tylko, jak wiele kilometrów musisz pokonać, ale także ile czasu, według nawigacji, spędzisz w podróży.

Rozważ także, czy taka droga nie będzie zbyt wymagająca, żeby pokonać ją razem z dzieckiem podczas jednego dnia. Jednym z możliwych i sprawdzonych przez wiele rodzin rozwiązań jest  nocleg na trasie przejazdu. Możesz połączyć go z krótkim pobytem w danym miejscu, by kolejnego dnia ruszyć w dalszą drogę.

 

Nie zapominaj o krótkich przystankach

Poza dłuższym wypoczynkiem musisz pamiętać o  postojach w trakcie jazdy. Problemy z krążeniem podczas długiej podróży, to przypadłość, na którą mogą cierpieć także najmłodsi. Postaraj się zapobiegać temu od początku trasy. Przygotuj podnóżek KneeGuardKids dla dziecka, zaplanuj przystanki z możliwością krótkiego spaceru.

Warto sprawdzić, w jakich odległościach znajdują się stacje benzynowe lub restauracje w innych państwach. Pomyśl też o zabawach z dziećmi w podróży. Odpowiednie przygotowanie pozwoli uniknąć stresu i nerwowych poszukiwań podczas wyprawy.

 

Nie zapominaj o bezpieczeństwie i obowiązujących przepisach  przygotuj fotelik i podnóżek  KneeGuardKids

Planując wyjazd samochodem pamiętaj także, że w różnych krajach przepisy mogą się nieco różnić. Warto sprawdzić te dotyczące między innymi ograniczeń prędkości, czy chociażby włączonych świateł. Należy także przygotować niezbędne dokumenty uprawniające do przekraczania granicy.

Skup się również na kwestiach bezpieczeństwa. Przed wyruszeniem w podróż zbadaj stan techniczny pojazdu. Upewnij się, że wszystkie elementy są w pełni sprawne. Nie zapomnij także o atestowanym foteliku dla najmłodszych podróżników. Uzupełnij go również o podnóżek KneeGuardKids, który zapewni bezpieczeństwo, a także komfort podczas jazdy. Przed wyruszeniem w podróż, dopasuj wysokość podestu podnóżka i kąt jego nachylenia do wzrostu dziecka – dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie będzie ono odczuwać mrowienia ani drętwienia w nogach.

Trasa opracowana, nocleg i postoje zaplanowane, samochód sprawny – możecie więc wyruszać na wakacje. Pokonanie długiej trasy może być wyzwaniem dla każdego uczestnika, jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu masz pewność, że mu sprostacie. Nagrodą będzie wypoczynek w pięknym miejscu.

 

Tags: , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek