Jak umilić dziecku podróż autem?

podróż autem z dziećmi

Przed Wami kilkugodzinna podróż z dzieckiem. Denerwujesz się na samą myśl o tym, co za moment zacznie się dziać w Waszym aucie? Mamy dla Ciebie garść porad na temat tego, jak umilić dziecku podróż autem, bez konieczności używania do tego urządzeń elektronicznych, takich jak telefony i tablety.

Pomysły na zabawy z dziećmi w podróży

Moje oczy widzą coś, co…

W czasie podróży autem lub stania w korku można zaproponować dzieciom zabawę, która jednocześnie rozwinie ich spostrzegawczość. Może w niej brać udział dowolna ilość osób. Powiedz: „moje oczy widzą coś koloru (tu wstaw kolor przedmiotu, na którym skupiłeś uwagę)”.  Pozwól dziecku zgadywać, co zauważyłeś. Potem niech ono wskaże barwę rzeczy, którą zauważyło. Przekonajcie się, jak bardzo jesteście spostrzegawczy i jak wiele przedmiotów znajduje się w Waszym otoczeniu!

Mały przewodnik

Jeśli podróżujesz z dzieckiem, które potrafi czytać i choć na chwilę się skupić, możesz podarować mu papierową mapę z narysowaną trasą, którą macie pokonać. Co chwilę pytaj, jaką ulicę mijacie lub jak nazywa się miejscowość, do której za chwilę wjedziecie. Mały przewodnik z pewnością będzie zachwycony i zaaferowany swoją nową rolą. Koniecznie chwal dziecko po każdej trafnie udzielonej odpowiedzi. Stanowi to pozytywne wzmocnienie Waszych relacji i z pewnością zachęci Twoją pociechę również do samodzielnego eksplorowania mapy, także poza autem.

Rymowanki

Spośród zabaw, które można przeprowadzić w aucie, znajdują się również takie, które mogą pomóc w rozwijaniu słownictwa Twoich pociech. Jedną z takich gier jest ta, która pozwala na podawanie słów, które się rymują. Pierwsza osoba podaje słowo, do którego kolejny uczestnik ma podać rym. Z czasem można stopniować trudność i poprosić pasażerów o podawanie dwóch lub więcej rymów do danego słowa.

Znajdź wyraz na ostatnią literę słowa…

Zabawa, która sprawdzi się doskonale nie tylko w aucie, ale również w wielu innych okolicznościach (np. podczas stania w kolejce), to gra polegająca na podawaniu słowa na ostatnią literę wyrazu, który wypowiedział poprzednik. Gra, podobnie jak poprzednia
z wymienionych, znacznie wzbogaca słownictwo dziecka. To doskonała okazja, by wytłumaczyć mu znaczenie trudnych wyrazów.

Kto pierwszy ten lepszy?

W czasie deszczu również możecie się doskonale bawić. Jeśli siedzisz obok dziecka, wybierzcie sobie dwie krople płynące po szybie i kibicujcie – każdy swojej. To również bardzo zajmująca zabawa dla rodzeństwa. Przy okazji będziecie mogli poruszyć tematy związane z fizyką. Dlaczego krople spływają w dół? Skąd się bierze deszcz? Co jest oznaką burzy? Pytań zapewne pojawi się wiele, w końcu dziecięca wyobraźnia nie zna granic!

Wymienione zabawy są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Również i dorośli mogą czerpać z nich frajdę. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że telefon i tablet to nie jedyne opcje „ratunkowe” podczas podróży z dziećmi. Oczywiście nie zapomnijcie zabrać ze sobą podnóżka KneeGuardKids. W końcu komfort i bezpieczeństwo są bardzo ważne. Podnóżek dla dzieci do auta jest przecież najlepszym akcesorium do fotelika!

 

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek