Jak zachować bezpieczeństwo podczas wakacji – zasady podróżowania z dzieckiem

Jak zachować bezpieczeństwo podczas wakacji

Rodzinne wakacje to czas odpoczynku i relaksu dla wszystkich z nas. Okres spędzany tylko z ludźmi bliskimi, bez nadmiaru obowiązków i codziennych trosk. By móc cieszyć się w pełni letnim, beztroskim wypadem, nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie. Trzymając się kilku prostych zasad, możesz mieć pewność, że wyjazd z maluchem będzie udany.

Najważniejsze zasady każdego wyjazdu – rozwaga i odpowiednie przygotowanie

Wakacje mogą być pełne ciekawych przeżyć i nowych doświadczeń, jednak warto podczas nich kierować się zdrowym rozsądkiem. Wybierając miejsca rozrywek, nie tylko należy sprawdzać ich opinie, ale też zastanowić się, czy oferowane atrakcje są dopasowane do wieku i możliwości naszego dziecka. Także podróżując – pamiętaj o wybieraniu sprawdzonych tras i nie zawsze ślepo podążaj za wskazówkami samochodowej nawigacji. Zadbaj również o bezpieczeństwo pasażerów w samochodzie. Wyposaż auto w atestowany i odpowiedni dla wieku, wzrostu i wagi dziecka fotelik. Nie zapomnij także o zasłonach przeciwsłonecznych na szyby, przyborniku na niezbędne gadżety oraz o podnóżku KneeGuardKids.

Uważaj na słońce i wysokie temperatury

Chyba każdy wyjeżdżając na wakacje, liczy na jak najlepszą pogodę. Warto jednak pamiętać o ochronie przed słońcem i przegrzaniem. Zadbaj więc o kremy z filtrem. Postaw na te dedykowane do skóry malucha. Pamiętaj o tym, by nie przebywać zbyt długo w pełnym słońcu, a także unikać godzin, gdy jest ono najbardziej intensywne. Nie możesz także zapomnieć o tym, że dziecko powinno przyjmować odpowiednią ilość płynów. Wysokie temperatury sprzyjają niestety odwodnieniu, które szczególnie w przypadku małych dzieci jest groźne. Planując wyjście, zadbaj, aby do plecaka zabrać wodę i często podawać ją dziecku.

Nauka pływania? Tylko w bezpiecznym otoczeniu

Planujesz wyjazd nad jezioro lub morze? Niezależnie od tego, jak oceniasz umiejętności pływackie swoje oraz dziecka, dbaj o to by miejsce, w którym się kąpiecie, było w pełni bezpieczne. Zaopatrz swoją pociechę w rękawki czy koło do pływania, jeśli jeszcze nie czuje się pewnie w wodzie.  Sprawdź też, czy w pobliżu obecny jest ratownik. Niestety nie wszystkie plaże i kąpieliska są strzeżone. Pamiętaj też, by nie wypływać poza wyznaczone boje. Głębokość wody nie jest jednakowa w każdym miejscu, a na kamiennym dnie łatwo się poślizgnąć.

Użądlenia owadów oraz kleszcze – ochroń siebie i swoje dziecko

Wycieczki do lasu, nawet te krótkie, mogą skończyć się spotkaniem z różnego rodzaju owadami. Ochroń dziecko zarówno przed uciążliwymi komarami, jak i przed kleszczami przenoszącymi niebezpieczną boreliozę. Zaopatrz się w spraye odstraszające owady. Po powrocie dokładnie sprawdź, czy na ciele dziecka nie pojawił się kleszcz. Na wszelki wypadek warto mieć przy sobie odpowiedni zestaw do ich usuwania. Jeśli pojawi się jakikolwiek problem z pozbyciem się intruza lub zauważysz rumień – nie bój się sięgnąć po poradę lekarza.

Bezpieczeństwo w trakcie jazdy – pamiętaj o foteliku i podnóżku  KneeGuardKids

Podczas podróży samochodem może przydarzyć się wiele rzeczy. Przed wyruszeniem w drogę, sprawdź dokładnie stan techniczny pojazdu. Przygotuj także dobrze wyposażoną apteczkę. Zadbaj o to, by każdy z pasażerów miał zapięte pasy. Nie zapomnij też o foteliku i podnóżku do auta KneeGuardKids dla dziecka. Dzięki temu unikniesz problemów z drętwieniem dziecięcych nóżek, zapieraniem ich o fotel kierowcy czy ciągłymi pytaniami o postój, a w razie ewentualnej kolizji, maluch będzie odpowiednio chroniony.

Kierując się tymi wskazówkami, masz pewność bezpieczeństwa podczas każdego wyjazdu. Nieważne, jaki typ rozrywek wybierzesz – zawsze pamiętaj o rozsądku i ciesz się wolnymi chwilami ze swoim maluchem!

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek