5 pomysłów na wiosenne wycieczki z dziećmi

wyjazd na wiosenną wycieczkę z dziećmi z podnóżkiem kneeguardkids

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wzrasta potrzeba odpoczynku na świeżym powietrzu. W takie dni każdy z nas ma chęć wybrać się na weekendowy lub nieco dłuższy wypad całą rodziną. To świetna okazja do wspólnego, aktywnego spędzania wolnego czasu. W mini poradniku KneeGuardKids znajdziesz 5 pomysłów na wiosenne wycieczki z dziećmi, które pozostawią po sobie miłe wspomnienia.

Magiczne ogrody – województwo lubelskie

Jeśli poszukujesz miejsca, gdzie możesz spędzić cały dzień z dziećmi i jednocześnie mieć pewność, że żaden z członków rodziny nie będzie się nudził, odwiedź Magiczne Ogrody. To pierwszy w Polsce park rodzinny, który został podzielony na krainy. Czekają tam atrakcje zachwycające dzieci, jak i ich opiekunów. Nawet jeśli od województwa lubelskiego dzieli Cię dość duża odległość, warto zaplanować wypad do tego miejsca. O komfort podróży Twoich pociech zadbają podnóżki KneeGuardKids, które eliminują ryzyko drętwienia nóg i zwiększają bezpieczeństwo podróży.

 

„Muzeum bez kapci”

Kolejnym punktem naszego zestawienia jest znajdujący się w centralnej części Polski Skansen Rzeki Pilicy. Tu na wolnym powietrzu można oglądać interesujące eksponaty, które na dodatek nie są zamknięte w gablotach. Miejsce to znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim i jest polecane przede wszystkim tym, które cenią sobie pasję do zabytków. Zapewne spodoba się i tym, którzy lubią poznawać historie w niestandardowy sposób. Kluczowym założeniem twórców Skansenu Rzeki Pilicy jest tworzenie placówki żywej, w której przyrodę i historię rzeki oraz przestrzeń kulturową, jaką ona wytworzyła, można poznawać wszystkimi zmysłami. To dla dzieci niesamowita atrakcja, którą zapamiętają na długo! Warto również wybrać się tu w momencie, kiedy odbywa się jeden z pikników wojskowo – historycznych.

 

Farma Iluzji

Tego punktu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Farma Iluzji to doskonały pomysł na spędzenie całego dnia na wspaniałej zabawie – poznawaniu praw fizyki i optyki. Wycieczka do tego miejsca to również doskonała okazja do nauki perspektywy oraz pojęć takich jak bliżej – dalej lub większy – mniejszy. W trakcie odwiedzania kolejnych ekspozycji zdajemy sobie sprawę, jak nasz mózg nas oszukuje! Wizyta w tym miejscu to doskonały pomysł na rozrywkę dla całej rodziny.

 

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Okolice Sandomierza to niezwykle malownicze miejsca, jednak dla najmłodszych z pewnością o wiele bardziej interesujące okaże się Europejskie Muzeum Bajki w Pacanowie. To świetny pomysł na wycieczkę z dziećmi, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, a zależy nam, by nasi mali podopieczni spędzili go aktywnie. To nie tylko doskonała okazja do spotykania ulubionych bohaterów, ale również do wspólnych zabaw oraz odświeżenia wspomnień z dzieciństwa.

 

Sabat Krajno

Dla kilkulatka ogromną atrakcją może okazać się z kolei zwiedzanie miejsca, gdzie wszystko znajduje się na wysokości jego oczu. W parku rozrywki Sabat Krajno, jedną z atrakcji stanowi aleja miniatur, w której znajdują się liczne makiety oraz pomniejszone wersje najsłynniejszych budowli. Dzieci bawią się doskonale, mogąc oglądać z bliska coś, co w nieco większej skali może wręcz ich przerażać swoją wielkością. Przygotowana ekspozycja pozwala przenieść się prawie na wszystkie kontynenty świata i poznać kulturę oraz architekturę z najróżniejszych zakątków globu.

Mamy nadzieję, że przedstawione pomysły na wycieczki z dziećmi przypadną Wam do gustu! Pamiętajcie, aby zawsze podczas podróży zadbać o komfort i bezpieczeństwo dzieciaków.

Tags: , , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek