Podnóżek do fotelika – czy naprawdę jest potrzebny?

podnozek-samochodowy-kneeguardkids

Kompletując zestaw dla małego podróżnika, pewnie zastanawiasz się, jakie rzeczy są absolutnie niezbędne. Część z nich, tak jak atestowany fotelik, wymagana jest przepisami prawa, część jednak leży w gestii opiekuna, który sam podejmuje decyzje dotyczące wyposażenia samochodu. Posiadanie podnóżka do auta to decyzja, którą możesz podjąć samodzielnie. Sprawdź jednak, czy naprawdę jest potrzebny Twojemu dziecku?

Podnóżek do fotelika KneeGuardKids – w czym może pomóc Twojemu dziecku?

Jeśli dotychczas nie miałeś szansy sprawdzić, jak działa w praktyce podnóżek do auta, dowiedz się jakie funkcje on pełni. To łatwe w montażu akcesorium ma za zadanie podeprzeć stopy malucha i pomóc Twojemu dziecku utrzymać nóżki w prawidłowym ułożeniu, co sprawi, że nie będą one drętwieć. Pewnie znasz problemy z kopaniem po przednim siedzeniu lub narzekaniem na niewygodę? Podnóżek samochodowy pozwoli Ci uniknąć ich w przyszłości!

Ułożenie nóg dziecka  na podnóżku do auta KneeGuardKids gwarantuje także, że maluch utrzyma prawidłową postawę w czasie jazdy. Dlaczego to takie ważne? To jak siedzi Twoje dziecko, ma  ogromny wpływ na jego bezpieczeństwo, zdrowie i oczywiście komfort. O tym, jak ważne jest zachowanie prawidłowego ułożenia ciała podczas podróży samochodem, przeczytasz na naszym blogu.

 

Podnóżek do fotelika – gwarancja zdrowia i komfortu

Możesz jednak mieć wątpliwości czy sam fotelik nie wymusza prawidłowej postawy – przecież dziecko zapięte jest w nim pasami, a kształt dopasowany jest odpowiednio do ciała najmłodszych podróżników. Zastanów się jednak nad tym, jak niekomfortowe jest trzymanie nóżek w powietrzu. Taka nienaturalna postawa ma wpływ na cierpnięcie nóg malucha, a w dłuższej perspektywie może powodować problemy z krążeniem.

Posiadając tylko fotelik, nie jesteś w stanie zachęcić malca do utrzymania prawidłowej postawy. Nawet jeśli dziecko na początku trasy będzie siedziało prosto w foteliku, w pewnym momencie dyskomfort zmusi go do zmiany pozycji – konsekwencją tego będzie przekrzywienie całej sylwetki, zapieranie nóżek o przedni fotel i nieustające poszukiwania innego, komfortowego ułożenia.

 

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojego dziecka z podnóżkiem KneeGuardKids

Jeśli podróżujesz rzadko, pewnie wydaje Ci się, że podnóżek do auta to nie jest rozwiązanie dla Ciebie. Warto jednak pamiętać o tym, że prawidłowa postawa Twojego dziecka to także gwarancja jego bezpieczeństwa podczas podróży. Ostre hamowanie czy nawet lekka kolizja, w której dziecko odczuje uderzenie, może skończyć się poważnym urazem bioder i nóg. Możesz tego uniknąć, wybierając właśnie podnóżek KneeGuardKids.

Jak widzisz, podnóżek samochodowy to naprawdę potrzebne rozwiązanie. Z łatwością zamontujesz go w swoim aucie, a w razie jego wymiany – bez problemu przeniesiesz do innego pojazdu. Podnóżek KneeGuardKids możesz także perfekcyjnie dostosować do wzrostu swojego dziecka. Szeroka skala regulacji zarówno wysokości podnóżka, jak i kąta nachylenia podestu sprawia, że podnóżek do auta rośnie wraz z dzieckiem. Jeśli na co dzień dbasz o prawidłową postawę swojego malucha, troszczysz się o jego komfort i chcesz zawsze zapewniać mu maksymalne bezpieczeństwo – to rozwiązanie dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy podróżujecie na krótkie, czy dłuższe dystanse.

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek