Dlaczego dziecko powinno mieć podparte nogi na podnóżku, gdy siedzi w foteliku samochodowym?

bezpieczna-pozycja-dziecka-w-aucie

Lato to czas w roku, który sprzyja podróżom. Nieważne czy zdecydujesz się na wyjazd na terenie kraju, czy wycieczkę poza granice Polski, odpowiednio przygotuj samochód, którym wyruszysz w drogę. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, na pewno pamiętaj o atestowanym foteliku dostosowanym do wieku, wagi i wzrostu Twojej pociechy. Nie zapomnij także o podnóżku KneeGuardKids. W czym może on pomóc dziecku? Dlaczego podparcie stóp jest tak ważne?

Podnóżek KneeGuardKids – zadbaj o odpowiednią postawę dziecka

Nóżki oparte o przedni fotel lub podkurczone – to tylko dwie pozycje, jakie często przybierają dzieci podczas jazdy autem. Nie mając wsparcia dla nóg, szukają rozwiązań, które zapewnią im komfort.

Zapewne na co dzień zwracasz uwagę na podstawę swojej pociechy. Także i podczas podróży samochodem, dbaj o to, aby dziecko siedziało prosto, opierając plecy o fotelik. Brak podnóżka samochodowego sprawia, że dzieci odczuwają dyskomfort, szukają podparcia dla stóp i układają ciało w nienaturalnej pozycji. Wówczas cierpi kręgosłup malucha. Brak podnóżka prowadzi też do garbienia się oraz opadania głowy. Jej opuszczanie może w efekcie skutkować rozwarstwieniem tętnic szyjnych.

To nie jedyne problemy, które wynikają z nieprawidłowego siedzenia. Złe krążenie krwi i limfy to czynniki, które mogą w przyszłości skutkować nawet pojawieniem się żylaków. Pierwsze efekty będą widoczne już podczas podróży – cierpnące nóżki i ból pleców. Podnóżek eliminuje każdą z tych dolegliwości.

Prawidłowa postawa ciała – gwarancja  ochrony podczas wypadku

Codzienna troska o zdrowie i dobrą postawę malca to tylko jeden z argumentów, które przemawiają za stosowaniem podnóżka KneeGuardKids. Jednak jeszcze ważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa podczas ewentualnego wypadku.

Nawet lekka kolizja, jeśli dziecko nie będzie siedziało w odpowiedniej pozycji, może okazać się groźna w skutkach. Zapierając się o przednie siedzenie nóżkami, maluch narażony jest na uszkodzenia kończyn, a także poważne problemy z miednicą i biodrami.

Równie istotna jest ochrona głowy. Może być ona zapewniona przez zagłówek jedynie wtedy, gdy dziecko siedzi prawidłowo. Ważne jest, by plecy dziecka przylegały do fotelika, a sama głowa pozostawała we wspomnianym obszarze chronionym. Podpierając stopy na podnóżku, dziecko niemal automatycznie przyjmie odpowiednią postawę ciała.

Podnóżek KneeGuardKids – rozwiązanie nie tylko na długie, wakacyjne wyjazdy

Przygotowanie do wakacyjnego wyjazdu to doskonały moment na zakup podnóżka do auta. Dzięki niemu dziecko nie będzie narzekało na dyskomfort, a także unikniemy zbyt częstych, przymusowych postojów. Jest to jednak także rozwiązanie, które sprawdzi się na co dzień. Troska o bezpieczeństwo i komfort malucha są równie ważne nawet podczas krótkich wyjazdów, codziennego dojazdu do przedszkola czy szkoły oraz odwiedzin u rodziny.

Kupno podnóżka samochodowego KneeGuardKids to inwestycja w bezpieczeństwo, zdrowie i komfort dziecka. Łatwy montaż umożliwi używanie go nawet wtedy, gdy zmienisz model samochodu. Dzięki regulacji wysokości masz także pewność, że dostosujesz go do aktualnego wzrostu malucha. Nie bez powodu produkt ten otrzymał nagrodę National Parenting Product Awards. Znając te wszystkie argumenty, zanim wyruszysz na wakacje, uzupełnij swój ekwipunek o podnóżek. Potem możecie się cieszyć wspólnym wyjazdem.

 

Tags: , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek