Odkrywamy Polskę z KneeGuard Kids – Bieszczady

co zwiedzić z dziećmi w Bieszczadach

Bieszczady to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Znajdują one swoich zwolenników o każdej porze roku, co ma zapewne związek z niezwykle malowniczymi krajobrazami, a także ilością miejsc, które można zwiedzić całą rodziną. Jakie atrakcje czekają na Was w tym regionie? Już odpowiadamy.

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Podróż kolejką to atrakcja zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Dawniej kolejka służyła do przewożenia drewna z tartaku. Obecnie wozi turystów na kilku trasach o różnej długości. Można odbyć nią podróż na odległość 9 km (Majdan – Balnica) lub 11 km (Majdan – Przysłup). Trasa biegnie częściowo przez las, co dla dzieci przyzwyczajonych do typowo miejskich krajobrazów, stanowi dodatkową atrakcję. Wagoniki nie mają szyb – można zatem podziwiać przyrodę, chłonąć zapachy… To wspaniała atrakcja dla całej rodziny.

 

Zagroda Żubrów

Podczas wypoczynku w Bieszczadach warto postawić na zaznajamianie najmłodszych z przyrodą. Doskonałą okazją ku temu może być wizyta w zagrodzie Żubrów. Znajduje się ona w miejscowości Muczne, w której jednocześnie można znaleźć nocleg w atrakcyjnej cenie. Żubry w zagrodzie żyją w swoim naturalnym środowisku. Dla zwiedzających przygotowane zostały tarasy widokowe, które zapewnia możliwość obserwacji zwierząt niezależnie od pogody. Obiekt służy edukacji przyrodniczej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

 

Basen w Lesku

Jeśli Twoja pociecha świetnie czuje się na basenie, warto odwiedzić z nią kompleks basenów w Lesku. To wspaniały aquapark, w którym można spędzić niemal cały dzień. Starsi zapewne chętnie skorzystają z sauny, a młodsi ze zjeżdżalni. Gdy zgłodniejecie i zechcecie odpocząć – znajdzie się również miejsce, gdzie cała rodzina może chwilę odpocząć i smacznie zjeść. Sama miejscowość to wspaniałe, malownicze miasteczko, pełne klimatycznych kawiarni. Spacer jego uliczkami to również ciekawy pomysł na spędzenie leniwego, weekendowego popołudnia.

 

Stadniny koni w Bieszczadach

Dzieci uwielbiają zwierzęta. Jeśli istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi, a na dodatek można pozwiedzać z nimi okolicę – atrakcja taka wydaje się być wręcz idealna. W Bieszczadach znajdują się stadniny koni, których właściciele umożliwiają nie tylko przejażdżkę w siodle dla dzieci w każdym wieku, ale również wejście do stajni, obejrzenie przygotowań konia do wyjścia na wybieg, karmienie zwierząt oraz możliwość zabawy na świeżym powietrzu. To wspaniała alternatywa dla tradycyjnego ZOO.

 

Odkrywamy Polskę z KneeGuardKids! – Bieszczady i inne miejsca

Jak widać, Bieszczady mają do zaoferowania o wiele więcej niż zapora na jeziorze solińskim oraz wędrówki po górach. Również podróżując całą rodziną, można znaleźć coś dla siebie, nie obawiając się o tłok i długie kolejki. Polecamy także pozostałe artykuły z serii „Odkrywamy Polskę z KneeGuardKids”, w których zabieramy Was na Mazury, w góry czy nad morze.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko podróżowało w pełni komfortowo i bezpiecznie, nawet jeśli od tej pięknej krainy geograficznej dzieli was kilkaset kilometrów, zaopatrz się w podnóżek KneeGuard Kids. Dzięki niemu Twoja pociecha ma stabilne podparcie dla stóp, co niweluje ryzyko drętwienia oraz innych dolegliwości bólowych. Dzięki podnóżkowi samochodowemu nawet najdłuższa podróż przebiegnie spokojnie!

 

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek