5 sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa w podróży z dzieckiem

bezpieczna podroż z dziećmi

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów i podróży z dziećmi. Pewnie sami już planujecie jakie miejsca niebawem zobaczycie i jak będziecie spędzać czas podczas zasłużonych wczasów. Zanim jednak wyruszycie, zastanów się nad tym, jak zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wycieczki. Sprawdź kilka naszych porad, dowiedz się, czego nie może zabraknąć w samochodzie. Po ich zastosowaniu będziesz mógł cieszyć się bezpiecznym wypoczynkiem z najbliższymi.

Po pierwsze – sprawdź stan techniczny swojego samochodu

Zanim zastanowisz się nad ekwipunkiem i zadbasz o bezpieczeństwo oraz komfort każdego pasażera, sprawdź stan techniczny pojazdu, którym wybierasz się na wakacje. Nawet jeśli do przeglądu pozostało jeszcze sporo czasu, weź auto do stacji diagnostycznej. Warto mieć pewność, że pojazd nie zawiedzie Cię w żadnej sytuacji. Upewnij się także, jak wygląda możliwość skorzystania z ewentualnej pomocy drogowej czy naprawy w miejscach, do których jedziesz. Ma to szczególnie ważne znaczenie, gdy podróżujesz z dziećmi. Każdy przestój w podróży nie tylko wiąże się ze stresem, ale i z niepotrzebnymi kosztami.

Zadbaj o wyposażenie auta – apteczka, fotelik, podnóżek KneeGuardKids

Apteczka, zestaw podstawowych narzędzi, a wreszcie atestowany fotelik i podnóżek do auta – to rzeczy, które powinieneś mieć ze sobą, rozpoczynając podróż. Sprawdź, czy posiadasz je wszystkie, zweryfikuj czy są w dobrym stanie. Zobacz czy apteczka nie wymaga uzupełnienia, a podnóżek samochodowy KneeGuardKids dopasowania do aktualnego wzrostu najmłodszego podróżnika.

Zaplanuj trasę i przystanki

Zadbaj o to, by przemyśleć dokładnie trasę – to ważne także ze względu bezpieczeństwa. Zbyt wiele godzin spędzonych za kółkiem to prosta droga do spadku koncentracji, który może być fatalny w skutkach. Przygotowując się do wyjazdu, miej zaplanowane miejsca postojowe. Jeśli jest taka możliwość – uzgodnij także wymiany na trasie z drugim kierowcą. Jeśli nie wiesz jak zaplanować zagraniczną podróż samochodem, sięgnij po nasz artykuł.

Telefony miejcie zawsze pod ręką

Zadbaj o to, by w przypadku jakichkolwiek problemów, czy zagubienia się podczas wycieczki dziecko mogło do Ciebie zadzwonić – jeśli posiada własny telefon, sprawdź, czy jest w stanie łatwo wybrać Twój numer, a także czy jest on jednym z kontaktów, który można szybko odszukać w razie potrzeby. Możesz także podarować malcowi bransoletkę, na której będą napisane wszystkie ważne dane. Jeśli dziecko oddali się zbyt daleko, każdy poproszony o pomoc dorosły będzie mógł łatwo się z Tobą skontaktować.

Dbaj o zdrowie i odpowiednią pozycję ciała podczas jazdy

Dbałość o zdrowie to podstawa bezpieczeństwa w podróży. Pamiętaj, by unikać zarówno przeziębienia, jak i nadmiernego przegrzania organizmu. Z umiarem stosujcie klimatyzację, nie zapomnij zabrać cieplejszych ubrań, jeśli planujecie postoje późniejszym wieczorem. Dbaj także o prawidłową postawę podczas podróży – zabierz ze sobą nie tylko fotelik, ale i podnóżek do auta. Dzięki temu zyskasz pewność wygody, prawidłowego podparcia stóp dziecka i odpowiedniego ułożenia jego ciała.

Trzymając się tych kilku prostych wskazówek, sprawisz, że Wasze wakacje będą bezpieczne. Pamiętaj ‒ sprawdź samochód, zainwestuj w wysokiej jakości fotelik z atestem oraz podnóżek samochodowy dla dziecka, zadbaj o podróżną apteczkę. Potem już tylko pozostaje cieszyć się podróżą i wspólnymi chwilami na urlopie!

 

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek