Jakie funkcje spełnia podnóżek do auta?

laur-konsumenta-kneeguardkids

Podnóżek do auta to rzecz, która coraz częściej pojawia się na listach zakupów opiekunów młodszych dzieci. Nic dziwnego – każdemu przecież zależy na komforcie i bezpieczeństwie maluchów. Choć posiadanie podnóżka samochodowego nie jest wymagane przepisami, stanowi on doskonałe uzupełnienie fotelika. Jakie funkcje pełni i dlaczego jest przydatny dla każdego małego podróżnika? Przeczytaj, w jakiej roli sprawdzi się podczas Waszych wyjazdów. 

Podnóżek samochodowy – dba o bezpieczeństwo Twojego dziecka

Jedną z ważnych funkcji podnóżka KneeGuardKids jest ochrona najmłodszego pasażera podczas jazdy. Podróżujące dziecko narażone jest nie tylko na dyskomfort w postaci luźno zwisających i drętwiejących nóg, ale przede wszystkim nieprawidłowo siedząc, może nabawić się problemów z kręgosłupem oraz układem krążenia.

Rola ochronna, jaką pełni podnóżek do auta KneeGuardKids jest ważna także podczas ewentualnego wypadku. Jeśli nogi nie będą odpowiednio ułożone, mogą ucierpieć. Podobnie jest z biodrami małego podróżnika. Tylko dbając o prawidłową postawę, masz pewność, że maluch jest odpowiednio zabezpieczony przed uderzeniem.

 

Zadanie podnóżka do auta KneeGuardKids – zapewnienie komfortu

Jeśli Twoje dziecko podróżuje bez podnóżka samochodowego, pewnie nie raz słyszałeś narzekania na niewygodę w trakcie jazdy. Rzeczywiście – niekomfortowe ułożenie nóg może powodować ból całego ciała. Wpływa ono przecież nie tylko na cierpnięcie kończyn, ale też na kręgosłup, czy ułożenie karku i głowy.

Brak wygody malucha oddziałuje także na jakość podróży pozostałych uczestników – zapewne znasz uczucie kopania po siedzeniu przez zniecierpliwionego najmłodszego pasażera. Jeśli użyjesz podnóżka do auta, nie musisz się o nic martwić – dziecko wygodnie podeprze nóżki, nie będzie też poszukiwać innej, wygodniejszej dla niego pozycji.

 

Utrzymanie prawidłowej postawy – to zadanie podnóżka do fotelika KneeGuardKids

Jak większość odpowiedzialnych rodziców dbasz na co dzień o prawidłową postawę malucha. Zwracasz na nią uwagę, starasz się wyeliminować złe nawyki. Jeśli więc pilnujesz, by malec chodził prosto, zapewniasz mu odpowiednie miejsce do nauki i zabawy – nie zapomnij także o trosce podczas podróży. Choć może się wydawać, że fotelik wymusza odpowiednie siedzenie, to niestety tak nie jest. Warto zatem ułatwić dziecku przyjęcie właściwej postawy. Dzięki KneeGuardKids będzie to bardzo łatwe. Napięcie mięśniowe w pozycji siedzącej jest prawidłowe tylko wtedy, gdy nogi są precyzyjnie podparte.

 

Podnóżek KneeGuardKids – pomoże Ci zadbać o zdrowie malucha

Jeśli się zastanowisz, może się okazać, że w samochodzie spędzacie kilka godzin tygodniowo, dojeżdżając do przedszkola, szkoły, sklepu czy odwiedzając bliskich. Te wycieczki to jednak dopiero wstęp do długich podróży. Zła postawa, ucisk na nogi – to elementy, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie Twojego malucha. Zadbaj zatem o nie odpowiednio, wykorzystując podnóżek samochodowy do udzielenia wparcia dziecku nawet podczas krótkich wyjazdów.

Jak widzisz, samochodowy podnóżek do fotelików może spełniać wiele funkcji. Jeśli zatem troszczysz się o zdrowie, bezpieczeństwo i komfort swojego dziecka – przetestuj je w praktyce. Zobaczysz, że odkryjesz jeszcze więcej zastosowań podnóżka, a wyjazdy staną się prawdziwą przyjemnością.

Przekonaliśmy cię?

Sprawdź gdzie kupić podnóżek